Rozhovory
ne 11.11.2018 | Adam Kodet, Jan Tajzler | Foto: Aleš Krecl / Český hokej

Jsem rád, že se Hradci v extralize daří, vzkazuje reprezentant Rudolf Červený

Loňský nejlepší hradecký střelec a dlouholetý hráč Mountfieldu HK Rudolf Červený už letos brázdí ledy Kontinentální hokejové ligy ve Slovanu Bratislava. Za dobré výkony si od trenéra Miloše Říhy vysloužil pozvánku na Karjala Cup a mohl se tak představit ve svém šestém a sedmém reprezentačním zápase v kariéře. Český národní tým na závěr turnaje EHT zdolal už jisté vítěze z Ruska a napravil tak dojem z předchozího nevydařeného utkání proti domácímu celku.

Když po roce opět obdržel pozvánku do reprezentace, přirozeně z ní měl radost. „Samozřejmě vždy rád reprezentuji, těšil jsem se na to, až uvidím kluky z týmu. Byla tady na turnaji super parta a těším se na další podobnou akci,“ hodnotí křídelník a pochvaluje si nově nasbírané zkušenosti s mezinárodním hokejem. „Hráli tady ti nejlepší hokejisti a čím více takových zápasů hráč odehraje, tím víc se může zlepšovat,“ hlásí směle.

Hráč s reprezentačním číslem 56 do utkání s Finskem nezasáhl, proti sborné už ale opět nastoupil a po zápase se zamýšlel se nad změnou taktiky pro obě střetnutí. „Řekl bych, že jsme hráli hlavně lépe do obrany. Najížděli jsme si ruské hráče dobře už ve středním pásmu a myslím, že při hře pět na pět soupeř moc šancí neměl,“ analyzuje bývalá opora Mountfieldu, zároveň však oceňuje sílu soupeře v početních výhodách. „Přesilovky samozřejmě umí sehrát dobře, takže na vyloučení si musíme příště dávat větší pozor. Jinak si ale myslím, že z naší strany to byl parádní zápas,“ pochvaluje si.

Obnovení klubové souhry s Michalem Řepíkem

Český tým sice na prvním letošním turnaji EHT skončil poslední, výhra proti soupeři z východu mu ale jistě vlila krev do žil, což potvrzuje i devětadvacetiletý forvard. „ Na závěr jsme porazili silný ruský tým a já věřím, že na dalších reprezentačních akcích tuhle výhru potvrdíme,“ vyhlíží následující utkání. Ruský skalp také znamenal první reprezentační výhru pro trenéra Miloše Říhu, což mohlo samotné hráče také těšit. „Samozřejmě jsme rádi i za něj, vážíme si každého vítězství,“ říká českobudějovický rodák.

„S klukama jsem hned prohodil pár slov o tom, co je v Hradci nového.“

Rudolf Červený (o setkání s bývalými spoluhráči)

Rudolf Červený proti Rusku nastoupil ve formaci s Michalem Řepíkem, se kterým pravidelně hraje i ve Slovanu. „Spolupráce nám svědčí, hrajeme spolu v podstatě od začátku sezóny. V týmu dáváme i nějaké góly, takže v reprezentaci jsme spolupráci obnovili,“ komentuje. Po loňském úspěšném ročníku odešel zkusit štěstí do Kontinentální hokejové ligy a vyjadřuje se k rozdílům mezi oběma soutěžemi. „Všichni nejlepší hráči z extraligy chodí do KHL, takže ta liga je o něco kvalitnější,“ má jasno.

Od kluků jsem se dozvěděl, co je v Hradci nového

Loňský nejlepší střelec Mountfieldu nadále sleduje počínání svého bývalého celku. „Samozřejmě jejich zápasy sleduji, mám v Hradci stále plno kamarádů,“ přiznává a dosavadní výkony Východočechů chválí. „Jsem rád, že se jim daří, a doufám, že jim to vydrží do konce sezóny,“ přeje si novopečený tatínek.

Do reprezentační kabiny se tedy těšil o to víc, když věděl, že ji bude sdílet s bývalými spoluhráči Petrem Zámorským a Radovanem Pavlíkem. „Přesně tak, s klukama jsem hned prohodil pár slov o tom, co je v Hradci nového,“ usmívá se střelec Slovanu, který se v národním týmu setkal i s dalšími svými známými. „Potkal jsem se tady i s Romanem Horákem, kterého znám z Českých Budějovic. Jsem rád, že jsem ho zase viděl, v posledním zápase jsme si tady i zahráli spolu ve formaci a dali jsme gól, takže paráda,“ zakončuje reprezentační útočník.