Akademie ČH
ne 8.3.2020 | Daniel Krátký, Jan Brůna

Junior Marek Tecl: Jihlava nám to nedala zadarmo. Ale my víc chtěli

Hodně zamotaná byla skupina C před posledními koly juniorského Superpoháru. Nakonec díky výborným výkonům v závěrečných dvou kolech dokázali svěřenci Davida Kočího vybojovat play off. Dvěma brankami se v posledním utkání proti jihlavské Dukle zaskvěl Marek Tecl, který po zápase prozradil, jak velkou má radost z postupu.

Do první třetiny zápasu s Jihlavou jste vstoupili skvěle, hráli jste s velkým sebevědomím. Čím to, že vám to takhle sedlo?
Už po zápase s Třincem, kde jsme vyhráli 1:0, jsme si řekli, že na ně musíme vletět úplně stejně, abychom se dostali do play off. Každý si věřil, připravili jsme se na to a šlapalo to hned od začátku.

V utkání jste měli mnoho přesilovek, dvě jste dokonce využili, to bylo velmi důležité.
Přesilovky každý trénink zkoušíme, v prvním poháru se nám většinou dařily. Teď už trochu méně, ale potrénovali jsme je a už to zase jde. Jihlava nám to nechtěla dát zadarmo a my jsme věděli, o co hrajeme – o play off. Chtěli jsme to víc.

Soupeř z Vysočiny přijel v hodně okleštěné sestavě a pouze s jedním brankářem, navíc dorostencem. Jak se vám proti nim hrálo?
Určitě byli nepříjemní a my navíc věděli, že jsou nevyzpytatelní, i když sem přijedou s jinými hráči. Ale každopádně tím jsme se nechtěli moc zaobírat. Chtěli jsme jít pořád do toho a hrát naši hru. Bylo sympatické, že to Jihlava nezabalila, ale když jsme hráli u nich, tak jsme také vedli 4:0 a dá se říct, že kvůli tomu vedení jsme to pokazili. Asi lepší pro nás.

Byly v utkání nějaké momenty, kdy to vypadalo, že Jihlava může zopakovat velký obrat?
Já si myslím, že jsme zápas hlídali celou dobu. Myslím si, že hlavně po utkání v Jihlavě, které jsme ztratili, tak jsme do toho šli opatrněji, protože jsme věděli, čeho jsou schopní.

„Když nám teklo do bot, tak jsme dokázali zabrat a naštěstí to dopadlo tak, že jsme postoupili do play off.“

24 Marek Tecl (o průběhu DHL Superpoháru)

Vy sám jste vstřelil v utkání dva góly, jak jste je viděl ten první, trochu šťastný, ze svého pohledu?
Takový gól jsem ještě nedal. Myslím, že Nárys (Jakub Naar) mi to tam hodil a já jsem nevěděl, co mám dělat s pukem, tak jsem do toho trochu bouchnul a padlo to tam.

Ve třetí dvacetiminutovce jste si již utkání v klidu pohlídali a navíc přidali ještě nějaké góly, drama jste tedy nepřipustili...
Věděli jsme o co hrajeme, a když jsme vedli 3:0 nebo 4:0, tak už jsme zápas nechtěli pustit a věřili, že dvacet minut už ukopeme.

Právě ve třetí třetině jste přidal další branku. Jak byste ji popsal?
Tohle právě trénujeme, že Pinča (Tadeáš Pinkas) to odtáhne na Ďuriho (Dalibora Ďuriše), a ten buď střílí nebo mi to dává do prázdné brány. Ještě mi to teda nikdy nehodil, ale konečně to udělal a spadlo to tam.

Jak byste vůbec zhodnotil celý dosavadní průběh Superpoháru?
Bylo to úplně něco jiného než první pohár. Hrály se více takové play off zápasy než předtím. Ze začátku jsme se spíše rozkoukávali, schytali hned tvrdou facku od Olomouce. Pak když nám teklo do bot, tak jsme dokázali zabrat a naštěstí to dopadlo tak, že jsme postoupili do play off.

„Musíme do toho jít s čistou hlavou a nebát se.“

24 Marek Tecl (o juniorském play off)

Zaregistrovali jste to, že se vám během superpoháru dařilo více na ledech soupeřů než v Hradci? Vyhráli jste vlastně až poslední domácí utkání s Jihlavou.
Všimli jsme si toho a vůbec nevím, čím to je. Asi jsme venku více klidnější. Každopádně do play off to musíme změnit, abychom hráli doma lépe.

Hlavní věcí je ale samozřejmě postup do play off. Jak vás těší?
Těší nás to všechny, protože to byl náš hlavní cíl, který jsme chtěli udělat. Doufám, že postoupíme i dál.

Jak se vám vůbec zamlouvá DHL Superpohár?
Určitě to bylo něco nového, co nikdo nečekal. I když jsme chtěli hned šest bodů na začátku, když jsme hráli dobře předešlý pohár. Poprali jsme se s tím dobře, a nakonec to dopadlo tak, jak mělo.

S čím půjdete do vyřazovacích bojů?
Rozhodně musíme hrát naši hru, kterou nám říká trenér, a tvrdě pracovat, protože víme, že nám to přináší ovoce. Musíme do toho jít s čistou hlavou a nebát se.