HC ZUBR Přerov 

čtvrtek 2.8.2018 v 17:30HC ZUBR Přerov
Mountfield HK

Mountfield HK


Prodej permanentek
Junioři i mladší dorost završí nadstavbu. Na koho v posledních duelech narazí?

Junioři i mladší dorost završí nadstavbu. Na koho v posledních duelech narazí?

13.03.2018 | Klára Petrásková

Starší dorostenci už si dopřávají volna mezi jednotlivými částmi extraligy, na jejich mládežnické kolegy ale ještě čekají před koncem nadstavby finálové zápasy. Juniorka nejprve vyzve doma Kladno, obě kategorie pak dlouhodobou část zakončí ve Vítkovicích. Především u juniorů rozhodně bude o co hrát – v posledních duelech se totiž rozhodne o tom, kdo bude Lvům soupeřem pro play off.

kategoriedatumdomácíhostéčas (hala)
JUN st 14.3.2018 Mountfield HK Kladno 18:00 (1)
MD čt 15.3.2018 Vítkovice Mountfield HK 17:00
JUN pá 16.3.2018 Vítkovice Mountfield HK 17:00

Junioři rozklíčují soupeře pro čtvrtfinále

Tabulka DHL ELJ – II A
1. Kometa 18
2. Kladno 16
3. Mountfield HK 15
4. Slavia 15
5. Vítkovice 5
6. Č. Budějovice 3

Po juniorských zápasech z minulého týdne je již jisté, že Hradec v play off DHL extraligy letos chybět nebude. Stále však není jisté, proti komu se ve vyřazovacích bojích postaví. Jak skupina A, tak skupina B jsou totiž velmi vyrovnané a o čtvrtfinálových dvojicích budou rozhodovat doslova poslední utkání. Aktuálně patří Východočechům v jejich skupině s 15 body 3. místo, tento verdikt ale nemusí být konečný.

Mimo jiné se také bude v závěru nadstavby rozhodovat o tom, zda Mountfield začne play off na domácím ledě, či na ledě soupeře. Pokud bude chtít odstartovat sérii pod Bílou věží, pak bude muset skončit ve skupině A nejhůře druhý. Stoupnout tabulkou budou chtít Lvi už ve středu, kdy v Hradci přivítají kladenské Rytíře. S tímto soupeřem se sice Východočechům letos příliš nedaří, o to víc ho ale budou chtít poprvé v sezóně porazit.

V pátek si pak Hradečtí udělají výlet do Ostravy, kde proti tamním Vítkovicím budou bojovat o poslední body. Na rozdíl od Kladna jsou Ostravané oblíbeným protivníkem Mountfieldu – ve všech třech vzájemných měřeních sil získali Lvi plný počet bodů. Do karet jim také hraje fakt, že Vítkovičtí se nacházejí s pouhými 5 body až na předposledním místě.

Mladší dorost zakončí nadstavbu v Ostravě

Tabulka ELMD – II B
1. Mountfield HK 87
2. Vítkovice 81
3. Havířov 70
4. Přerov 67
5. Zlín 63
6. Ml. Boleslav 44

Mladší dorostenci jméno svého čtvrtfinálového soupeře znají, přestože z nadstavby jim ještě zbývá odehrát poslední klání. Díky bodovému náskoku půjdou Hradečtí do play off z prvního místa své skupiny, kde se střetnou s kádrem Šumperka.

Ještě před vyřazovacími boji je ale čeká zmiňovaný finálový souboj nadstavby. A určitě v něm bude co sledovat! Síly spolu totiž změří první a druhý celek tabulky, mezi sebou je dělí jen šest bodů. Sezónní statistiky hovoří ve prospěch Východočechů, kteří s Vítkovicemi vyhráli dva ze tří vzájemných zápasů (6:3 a 5:3), motivaci budou mít ale oba týmy stejnou – naladit se před vyřazovacími boji na vítěznou vlnu.

 
Servis
Facebook
Twitter
Mountfield HK, a.s. Komenského 1214/2
500 03 Hradec Králové
(Ukázat na mapě)
Telefon: 495 512 202
Mobil: 731 501 927
Fax: 495 512 202
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Web: www.mountfieldhk.cz

Spřátelené kluby

FC Hradec Králové Hradecké Lvice