so 8.4.2017 | Klára Petrásková

Kapitán Jaroslav Bednář: Táhli jsme za jeden provaz. Ale zklamala nás produktivita

Je konec. Definitivní tečku za sezónou 2016/17 napsali Hradečtí v sobotu, kdy v rámci šestého semifinále podlehli Kometě v prodloužení 1:2. Zápas byl vyrovnaný a nechyběla mu ani notná dávka emocí, šťastnějším týmem slavícím postup do finále se ale stalo Brno. Přestože nyní může převažovat zklamání z prohrané série, právě skončená sezóna byla pro Hradec více než úspěšná. Lvi triumfovali na Mountfield Cupu, zúčastnili se Spenglerova poháru a v neposlední řadě také poprvé v historii postoupili do semifinále extraligy. Za vyřazovacími boji i celou sezónou se ohlédl východočeský lídr a kapitán, Jaroslav Bednář.

Možností byly mraky, nedokázali jsme to ale urvat

Šestý semifinálový duel jste po vyrovnaném průběhu prohráli až v prodloužení. Bolí porážka, potažmo vyřazení, o to víc?
Žádnou bolest oproti zklamání necítím. Byli jsme blízko, ale nedotáhli to. Zklamání je obrovské. Na jeden gól se ale nevyhrává, přesilovek a šancí jsme měli strašně moc. Možností byly mraky, nedokázali jsme to ale urvat. Možná nám chyběly zkušenosti, ten potřebný hlad vzít to na sebe. Na to jsme doplatili. S produktivitou jsme měli problém celou sérii a v posledním zápase se to potvrdilo. Škoda té jedné střely.

V průběhu utkání stáhli trenéři sestavu a do hry posílali místo čtyř jen tři lajny. Jak jste na tom byli se silami?
Do té doby, než soupeř vyrovnal, jsme podle mě měli herně navrch. Síly a hladu jsme měli víc. Škoda dvou třech momentů, kdy jsme mohli odskočit na dva góly. Soupeř to potom nakopl a jedním z momentů, který zápas lámal, byla jejich využitá ponechaná výhoda. Jsem přesvědčený o tom, že kdyby to bylo o dva góly, zápas jsme dotáhli do vítězného konce. Ale na kdyby se nehraje, můžeme tu spekulovat, jak chceme.

Přestávka před startem prodloužení se protáhla téměř na třicet minut z důvodu zranění jednoho ze sudích. Zažil jste někdy něco podobného?
Přiznám se, že ne. Spíš jsme zůstali s podivem jak to, že tam nebyl náhradní rozhodčí. Nevím, kde to vázlo.

Byla tu výborná parta, táhli jsme za jeden provaz

V čem podle vás tkví to hlavní, proč vás Kometa v semifinále porazila?
Byla produktivní. Až na jeden zápas byla série vyrovnaná. Byl to souboj brankářů a rozhodly přesilovky. Nechali jsme tam všechno, jeden jak druhý sto procent svých možností. Bohužel to ale nestačilo.

Před sezónou i v jejím průběhu přišly do kabiny oproti loňsku nové tváře. Jak jste si všichni vzájemně sedli?
Musím říct, že po celou sezónu tu letos byla výborná parta. Sedli jsme si, táhli za jeden provaz. Potřebný klid nám také dal Patrik Rybár. Od té doby, co přišel, byl nedílnou součástí týmu. Formu, kterou měl v play off, potvrzoval celou sezónu.

Když se podíváte na sezónu jako celek, považujete ji vy osobně za úspěšnou? Ovládli jste Mountfield Cup, zavítali na Spenglerův pohár, poprvé v historii postoupili do semifinále...
Ne. Já jsem ale hlavně věčně nespokojený sám se sebou... Nepomohl jsem mužstvu do finále a to je pro mě neúspěch. Jsem hladový po úspěchu a po vítězství, zklamalo by mě i druhé místo, kdybychom byli ve finále. Myslím, že ať to vypadalo, jak to vypadalo a výsledky byly kolikrát hrůzostrašné, v sobotu jsme si za tím šli. Zklamala nás ale produktivita. Byli jsme hrozně blízko.

Řekl bych, že máme nejlepší fanoušky v lize

Co vás čeká v nejbližších dnech? Dáte si od hokeje na chvíli pauzu?
Nějakou chvíli se to člověku ještě bude honit v hlavě. Potom si odpočineme doma s rodinou a pomalinku zase začneme trénovat. Koloběh je stejný po celou kariéru.

Je pořád aktuální váš příslib ohledně toho, že pod Bílou věží budete pokračovat i v následujícím ročníku?
Ano, stále platí. Díky tomu, jak sezóna probíhala a jaká tu byla super parta, se na tu další těším.

Nedílnou součástí hradeckého mužstva jsou bez pochyby také jeho fanoušci. Jak byste jim poděkoval za podporu, kterou vám v celé sezóně projevovali?
To je náš šestý, respektive sedmý hráč v poli. Patří jim obrovský dík. Každá děkovačka po vítězném zápase... Obrovský dík i za to, jak nás podporovali na výjezdech. Musím říct, že v lize moc takových fanoušků není. Řekl bych, že my máme ty nejlepší.