Ohlasy k zápasu
po 15.12.2014 | Přemysl Ježek

Kapr se mi bude žvýkat o něco lépe, říká Peter Frühauf po první trefě v sezóně

Mountfield prolomil šestizápasové čekání na výhru, které se nakonec dočkal v derby. Slovenský bek Peter Frühauf si navíc připsal svou první přesnou trefu v sezóně. Právě jeho zásah znamenal uklidňující druhou branku v zápase. Klidná koncovka utkání se pak bohužel nekonala, Pardubice dokázaly snížit náskok Hradce na jedinou branku a závěr utkání tak obstaral pořádné drama. Vše nakonec dopadlo podle přání domácích fanoušků a ti se tak po delší odmlce dočkali tříbodové radosti.

Jaké to je, vyhrát po šesti porážkách?
Fantastické. Mám takové pocity, jako kdybychom postoupili v play-off do dalšího kola. Strašně jsme to potřebovali, a že je to zrovna v derby, to dodá tomu týmovému duchu dvojnásobek sil. Tím, že jsme se spojili a že se ve třetí třetině dělo, co se dělo, jsme to dokázali ustát a vstřelit gól, který nás uklidnil. Hokej se hraje pro takové zápasy. Hlavně, když se to stane po nějakém špatném období, tak o to víc to chutná a o to víc si to užíváme.

Ve třetí třetině jste vedli 5:1, vypadalo to na jasný zápas. Přišlo několik sporných vyloučení a najednou byl stav 5:4. Co se stalo?
V zápase jsou vždy emoce. Myslím si, že to bylo dost kvalitní utkání na to, aby do něj někdo musel zasahovat. Určitě tam nějaké zákroky vyplynuly z hry, a nemusely se jednoduše pískat. Jsme ale všichni lidé, vyhráli jsme a už ani nevím, kdo pískal ty fauly.

Máte čas přemýšlet, například za stavu 5:4, že utkání můžete prohrát?
Ne, je to 5:4. Víš, že rozhodčí odpískal několik přesilovek, a že už bude mít na zřeteli, aby se hrálo 5 na 5. Věděli jsme, že 5 na 5 budeme lepší, kvalitnější. Je jasné, že tam přišly šance, jak jsme dostali rychlé góly, ale ustáli jsme to. Věděli jsme, že ve hře 5 na 5 nemůžeme prohrát.

Vstřelil jste první gól v sezóně. Asi z něj máte velkou radost, že?
Zrovna jsme se doma bavili, že jsme ještě neoslavili Vánoce bez vstřeleného gólu. Takže teď se mi bude kapr žvýkat o něco lépe.

Derby bylo tradičně vyprodané, atmosféra byla fantastická, jak potvrdili i vaši spoluhráči. Nepotřebovali byste každý zápas takhle zaplněné tribuny?
Myslím si, že i když přijde méně lidí, tak fanklub dokáže udělat atmosféru, že nás dokáže vyhecovat. V tom problém nevidím. Samozřejmě, že chceme, aby lidi chodili, ale víme, že to nejde každý zápas, aby byla taková atmosféra – tolik lidí. Když přijdou 4000, přijdou 4000, udělají kulisu a poženou nás vpřed.

Co se dělo poslední dny před zápasem? Týmu se příliš nedařilo, kritika se hrnula z mnoha stran.
Co se dělo, to si necháme doma. Určitě tu nějaká kritika byla. Ale ta tu už byla nějaký čas, a tak jsme se to snažili nějak pozitivně naladit a všechno to pozitivně vybouchlo.

Jak jste vnímali kritiku speciálně ze strany vedení klubu?
Po pravdě nijak zvlášť. Vnímali jsme to, samozřejmě, je to náš šéf, ale ty si to nesmíš připouštět. Nesmíš se bát, že se něco stane, když prohraješ. Musíš jít do zápasu s čistou hlavou. Čili ty věci se řeší, ale mimo. Před zápasem absolutně ne, nikoho to ani v šatně nenapadlo. Prostě jsme to jednoduše brali na vědomí, ale před zápasem to musíš vypustit.