Rozhovory
pá 30.9.2016 | Lukáš Štěrovský, Jan Vavřina

Každý se musí podívat do hlavy a nevypustit ani jedno střídání, velí Rastislav Dej

Po pátečním zápasu v Plzni Hradečtí na výhru z venkovního duelu v novém ročníku extraligy stále čekají. Na západě Čech přitom začali dobře. V první třetině si i díky Rastislavu Dejovi vypracovali dvoubrankový náskok, o který ale přišli. V prodloužení byli aktivnějším týmem, v závěru ale inkasovali z ojedinělé akce soupeře. Do východočeské metropole tak putoval pouze bod...

V úvodní části jste si vypracovali dvoubrankový náskok, o který jste ale ve druhé třetině přišli. Jak si to vysvětlujete?
Vstup do začátku zápasu nebyl z našeho pohledu ideální. Chtěli jsme hrát důrazně a aktivně. V první třetině jsme se dostali paradoxně do vedení 2:0, i když výkon nebyl ideální. Druhou třetinu jsme dostali tři branky. Nevím, co to bylo, venku musíme hrát jinak. V naší přesilovce jel zase hráč soupeře sám na bránu, to se nám nemůže stávat. Takže druhá část nám úplně utekla. Do poslední jsme neskládali zbraně. Vyhecovali jsme se a řekli si, že to aspoň na remízu musíme urvat, že po tom půjdeme. Na konci zápasu se nám to podařilo, za což jsme rádi, ale škoda prodloužení.

Vy sám jste vstřelil druhý gól po krásné přihrávce od Richarda Jarůška. Taková spolupráce musí být radost, že?
Nehraju s ním pravidelně, jen jsme se zrovna ocitli na ledě. Umí udržet puk. Cítil šanci, pěkně mi to předložil. Jen jsem nastavil hokejku a tečoval to brankáři nad beton. Puk prolétl gólmanovi pod lapačkou, takže to byla super nahrávka a dobrá akce.

Z našeho nedůrazu jsme dostali hloupé góly

Máte nějaké konkrétnější vysvětlení pro nepovedenou druhou třetinu?
Zase jsme si vybrali zlou pasáž zápasu, tentokrát to byla druhá třetina. Čemu to přisuzuji? Asi nikomu a ničemu. Každý se musíme podívat sobě do hlavy a nevypustit ani jedno střídání v zápase, nebo se nám může sesypat systém. Soupeře tím dostaneme na koně a pak máme svěšené hlavy, a to se nám nemůže stávat. Když dostaneme gól, tak naopak musíme zabrat. Když se dostaneme venku do vedení 2:0, tak musíme hrát úplně jinak. Odzadu a vyhazovat puky. To jsme nedělali a z našeho nedůrazu jsme dostali hloupé góly.

Třetí gól domácích rozhodčí nejprve neuznali, verdikt změnili až po zhlédnutí videa. Jak jste to viděli vy?
Rozhodčí branku uznali a gól platí, nevím, co víc k tomu říct. Nejprve ho neuznali, pak se jeli podívat na video. Asi zjistili, že platit má, a tak ho uznali.

Nemůže nás potopit, že jsme dostali gól z jedné střely

V prodloužení jste byli výrazně lepším celkem, Plzeň pak ale z ojedinělé šance vstřelila branku...
Šli jsme za vítězstvím. To, že v prodloužení padl gól z jedné střely, nás nemůže potopit. Musíme to brát tak, že jsme se do utkání dokázali vrátit. V prodloužení jsme měli víc šancí, ale na to se nehraje. Hraje se na góly, ale Plzeň byla vyloženě šťastnější.

Další utkání vás čeká už v neděli, do Hradce přijede Liberec. Jaký recept na něj bude platit?
Musíme si dobře odpočinout, od půlnoci už zapomenout pátek a myslet na Liberec. V sobotu se připravit a dobře potrénovat. Musíme hrát jako doma poslední třetinu se Spartou. Bojovat, hrát jednoduše, nenapadat úplně nesmyslně, abychom nepropadli, máme docela velké kluziště. Musíme hrát velmi zodpovědně a vyhrávat osobní souboje. To je naše největší nevýhoda. Mnoho soubojů v našem pásmu prohráváme. Musíme od nás dobře dostávat puky, abychom nebyli pod tlakem. Více si pomáhat a hrát jako tým. Už se o tom bavíme a náznaky jsou pozitivní. Pevně věřím, že už to proti Liberci bude dobré.