Aktuální zprávy z klubu
út 2.10.2018 | Adam Kodet

Kdo nejvíc zazářil v září? Patrik Miškář, Tomáš Vincour, nebo Petr Zámorský?

První extraligový měsíc je za námi a stejně jako v loňské sezóně bude i v té letošní mít každý fanoušek možnost zvolit hráče měsíce Mountfieldu HK, tentokrát tedy za září. Hlasovat můžete tradičně přes webové stránky pro jednoho z tria nominovaných hráčů, a to do neděle 7. října do 22:00. Vítěz volby bude odpovídat na dotazy fanoušků v offline rozhovoru, stejně jako tomu bylo v předchozím ročníku. Sám hráč měsíce také vybere nejzajímavější dotaz, jehož autor se může těšit na podepsané klubové tričko.

Patrik Miškář
Do letoška odehrál v extralize 26 zápasů (1+1), za září 2018 v 7 zápasech 1+4.

Patrik Miškář – kanadské body za projevenou důvěru

Hradecký odchovanec Patrik Miškář se v loňské sezóně dostal do sestavy Lvů pouze v sedmnácti případech a zaznamenal jeden gól a jednu přihrávku. Letos je ale vše jinak. Útočník s číslem 14 dostal v omlazeném týmu Tomáše Martince příležitost zatím ve všech zápasech a svou šanci dokázal chytnout za pačesy.

V sedmi dosavadních utkáních zaznamenal již pět bodů a s bilancí 1+4 patří k nejproduktivnějším hradeckým hráčům. Se čtyřmi plusovými body v tabulce pravdy je dokonce nejúspěšnějším útočníkem Východočechů. Trenéři urostlého mladíka také hojně využívají při oslabení, v početní nevýhodě už odehrál více než dvacet minut, což je rovněž nejvíce ze všech forvardů Mountfieldu.

Svou jedinou branku zapsal v utkání proti Olomouci, kdy důrazem před brankou dokázal kotouč dorazit za Jana Lukáše. Ke gólu přidal čtyři asistence, kromě produktivity zdobí ale vytáhlého univerzála také bojovnost a obětavost. S deseti body ve statistice Radegast indexu mu v týmu patří čtvrtá pozice, mezi útočníky je to dokonce vůbec nejvyšší číslo.

Tomáš Vincour
Je nejlepším střelcem Hradce, a to se 4 góly v 7 zápasech. Navíc má jednu asistenci.

Tomáš Vincour – chladnokrevný střelec

Cesta Tomáše Vincoura do hradeckého týmu byla lehce spletitá, nic ale stokilovému forvardovi neubrala na jeho střeleckých schopnostech. V loňské sezóně pomohl 14 brankami brněnské Kometě k titulu, ofenzivní choutky ho však nepřešly ani na začátku letošního extraligového ročníku, ve kterém už obléká dres Mountfieldu HK.

V sedmi zářijových zápasech dokázal borec se zkušenostmi z NHL dostat puk za záda gólmanů hned čtyřikrát a právem mu patří dělené třetí místo mezi ligovými střelci. Vysoký počet branek pramení především z četnosti střelby, hradecká jednaosmdesátka vyslala na soupeřovu klec už 18 pokusů, což je nejvíce z celého týmu.

První branku vsítil brněnský rodák z přesilové hry proti Chomutovu a jednalo se nakonec o branku vítěznou. Další gól zaznamenal rovněž v početní výhodě proti Olomouci. Radoval se také na Spartě, kdy svou nenápadnou střelou zápěstím ihned po buly poslal zápas do prodloužení. Naposledy se trefil proti Karlovým Varům, kdy nekompromisně potrestal chybu Energetiků v obraně.

Petr Zámorský
V 7 zápasech zaznamenal 2 góly a 4 asistence, proti Olomouci prožil dvoubodový večer.

Petr Zámorský – obrození ofenzivního beka

Po příchodu do hradeckého týmu v listopadu 2017 neprožíval rodák ze Zlína zrovna povedené období, trenéři mu však stále důvěřovali a nepřestávali ho nasazovat na led v klíčových situacích. V play off 2018 tuto důvěru dokázal koučům oplatit, zaznamenal pět kanadských bodů a ve skvělé formě pokračuje i letos.

Se zápasovým průměrem 21:33 je člen prvního obranného páru nejvytěžovanějším hradeckým hráčem a v září dokázal vysoký ice-time plně zužitkovat. Bodoval v pěti ze sedmi zápasů, celkem má na kontě už šest kanadských bodů a s bilancí 2+4 je nejproduktivnějším hráčem týmu Tomáše Martince. Se sedmi hity a osmi zblokovanými střelami najdeme elitního obránce Lvů rovněž na čele klubových statistik.

Svou první branku vstřelil proti Ocelářům, kdy bombou od modré už po pěti vteřinách od vhazování dokázal využít přesilovou hru. Hned v následujícím zápase proti Energii se při početní výhodě trefil podruhé, tentokrát zvolil střelu zápěstím a na skórování mu stačilo 33 sekund. Technicky laděný obránce se navíc nebojí hrát s pukem a svou rozehrávkou zakládá nespočet útočných akcí Mountfieldu.

Výsledky Kdo je podle vás hráčem měsíce září?

1. Zámorský Petr 46,19 %
2. Miškář Patrik 34,97 %
3. Vincour Tomáš 18,84 %