Aktuální zprávy z klubu
čt 14.5.2020 | Jan Vavřina

Kdo zajišťuje materiální servis pro hráče? Vedoucí, masér i kustod

Celkem třináct členů má realizační tým Mountfieldu HK, který se stará o chod A-mužstva. Přípravu kabiny, výstroj a výzbroj, občerstvení, pohodu v mančaftu a spoustu dalšího zajišťují vedoucí mužstva a kustod Ladislav Souček, masér Tomáš Bartoň a kustod Petr Pluhař. Jaké jsou jejich profesní cesty a co všechno je v jejich náplni?

Ladislav Souček: Vedoucí mužstva a kustod

Ladislav Souček se narodil 27. června 1946 v Hradci Králové, kde také strávil své mládežnické hokejové roky. Po jedné sezóně v hradeckém A-mužstvu nastupoval v nižších hokejových soutěžích, patnáct let působil v Třebechovicích pod Orebem.

Do klubu se vrátil na konci 90. let, když začal vykonávat funkci vedoucího mužstva u mládeže. Od základny prošel všemi mládežnickými kategoriemi až do juniorky, od které se v roce 2008 posunul k tehdy prvoligovému hlavnímu mužstvu. V roli vedoucího mužstva a kustoda pokračuje i po založení extraligového klubu Mountfield HK, jehož realizačního týmu je nadále součástí. V prosinci 2019 byl uveden do Klubu patriotů hradeckého hokeje.

Ze své pozice se stará o administrativní chod mužstva – plánování autobusových výjezdů, stravování, zápisy o utkání apod. – i ten faktický – objednávání a zajištění výstroje a výzbroje včetně hokejek, izolací a dalšího zboží.

Tomáš Bartoň: Masér

Tomáš Bartoň se narodil 16. listopadu 1967 v Mladé Boleslavi. Až do juniorské kategorie se hokeji aktivně věnoval, hrál za Benátky nad Jizerou. Na vojně získal mezinárodní masérskou licenci a začal se této činnosti věnovat naplno. Má sérii specializovaných masérských licencí, masíruje od roku 1991. Zkušenosti má z nejvyšší soutěže v Německu nebo KHL, kde byl tři sezóny masérem týmu Lev Poprad, resp. Lev Praha. V tuzemsku byl masérem v několika klubech – pod jeho rukama prošli hokejisté Sparty Praha, Slavie Praha, Ústí nad Labem, Benátek nad Jizerou nebo fotbalisté Mladé Boleslavi. Do Hradce Králové přišel v průběhu sezóny 2014/15, od té doby je stálým členem realizačního týmu.

Kromě masírování se podílí na veškerém servisu pro hráče – od přípravy kabiny přes občerstvení v době tréninků a zápasů po servis na střídačce a na stadionech soupeřů, ať už českých nebo zahraničních.

Petr Pluhař: Kustod

Petr Pluhař se narodil 21. května 1982 v Chrudimi, od mala se věnoval hokeji i jiným sportům. Po dokončení studia sportovního gymnázia v Pardubicích pokračoval ve vzdělání a vystudoval Pedagogickou fakultu na Univerzitě Hradec Králové, konkrétně dvouobor tělesná výchova – základy techniky. Tato odvětví dokonale propojil, když se před sezónou 2016/17 stal kustodem Mountfieldu HK, kde vytvořil dvojici s Tomášem Bartoněm.

Spolu se svými kolegy poskytuje hráčům veškerý servis týkající se výstroje včetně broušení bruslí, obstarávání pitného režimu a stravování v šatně v době tréninků i zápasů. Stará se také o pořádek i dobrou náladu v kabině, a to v ČPP Aréně i na stadionech soupeřů, hráčům je neustále při ruce. Podílel se rovněž na týmových zahraničních cestách v rámci Champions Hockey League nebo Spengler Cupu.