Ohlasy k zápasu
so 25.8.2018 | Lukáš Foff, Jan Vavřina

Kdyby kolem mě klid nebyl, určitě bych byl v první řadě, říká o bitkách Richard Nedomlel

Richard Nedomlel je vyhlášený řízný bek, který pro ránu rozhodně nejde daleko. Může se tedy zdát, že vyhecovaný zápas s Karagandou byl pro něj naprosto ideální, jenže hradecký zadák se v žádné šarvátce neobjevil. Místo toho se ukázal krásnou střelou v přesilové hře, která se nakonec stala trefou vítěznou. V nájezdech pak předvedl pěknou fintu a prostřelil Bojarkina i podruhé.


Máte za sebou zápas s Karagandou, který uzavřel přípravnou část. Jak utkání a vůbec celou přípravu hodnotíte?
První třetina proti Saryarce byla trošku ospalejší, ale pak už to bylo dobré. Máme za sebou pátou výhru ze šesti utkání, což určitě povzbudí, ale musíme jít pořád dál a dál, protože v naší hře jsou pořád mezery. Každý den se můžeme zlepšovat. Nesmíme usnout na vavřínech a jít pořád stejně, nebo i lépe.

Duel s Kazachy byl hodně vyhrocený a k vidění bylo několik šarvátek. Překvapilo vás to?
Já osobně jsem překvapený nebyl, čekal jsem to. Dokonce jsem čekal, že to bude ještě tvrdší a vyhrocenější. Ani nic zákeřného se tam neobjevilo, takže to bylo v pohodě.

O vás je známé, že pro ránu daleko nejdete. Kolem vás se ale nic nesemlelo. Nemrzelo vás to?
S kluky jsme se o tom v kabině bavili, jestli něco ve třetí třetině přijde. Když jsem tam byl já, tak byl ale klid, takže nebyl důvod vymýšlet nějaké zbytečnosti. Kdyby klid nebyl, tak bych tam určitě byl v první řadě a ukončil ten zápas pro sebe asi o něco dřív.

V přesilovce jste se ale ukázal především v hokejovém světle. Kdy jste naposledy střelu takhle pěkně trefil?
Možná v juniorce v Kanadě tak pět až šest let zpátky.

Vy moc gólů nedáváte, takže takováhle pěkná trefa musí být hnací motor, že? Mířil jste takhle přesně?
Určitě to je hnací motor a potěší to. Já tam jsem hlavně od toho, aby když jsem na ledě, tak góly nepadaly do naší sítě. Tohle je k tomu jenom příjemný bonus. Když ke mně letěl puk, tak jsem si říkal, že vystřelím z první. Pak se mi ale kotouč trošku zavrtěl, tak jsem si ho radši zpracoval, podíval se, viděl jsem místo, tak jsem ho tam poslal.

V nájezdech jste pak zachoval klid a předvedl pěknou fintu. Věděl jste dopředu, co uděláte?
Věděl jsem to dopředu. Kluci mě hnali, abych udělal to, co dělám na tréninku. Tak to bylo pro ně a navíc to vyšlo. Myslím si, že za to i za první gól za Hradec mě bude čekat nějaká pokuta. Uvidíme, co kluci v pondělí vymyslí.

Další zápas už bude v Lize mistrů. Těšíte se na tuhle soutěž?
Já se na to určitě těším. Už jsem ji jednou hrál a bylo to super,takže já se těším a doufám, že uděláme co nejlepší výsledek.

Fáze před extraligou je letos velice pestrá. Tým z EBEL, švýcarský Davos, Kazaši… Užíváte si to, že se hraje proti takovýmto týmům a různým stylům?
Já si myslím, že se na to nedá dívat tak, že jeden tým je z Francie, druhý z Ruska a třetí třeba z Kazachstánu. To je úplně jedno. My musíme hrát svojí hru a s naším stylem můžeme porazit každého.