ne 21.1.2018 | Šimon Sedlařík, Jan Vavřina

Ke konci jsme si hokej užívali, hlásí Bedřich Köhler. Doma už body ztrácet nechce

Třetí lednovou neděli se pod Bílou věží děly věci! Po nevýrazné první třetině Lvi zapnuli, litvínovskou defenzívu rozebrali a ve výsledku se radují z vítězství 7:3. Tříbodový zisk podtrhly i kuriózní statistiky domácích, když hned tři hráči měli šanci na hattrick. Jedním z nich byl i Bedřich Köhler, jenž Pavla Kantora překonal v první i druhé dvacetiminutovce.

Na trefu jste čekal už delší dobu, do klece Vervy jste se však trefil hned dvakrát. Co pomohlo?
Branky jsem sice nedával, ale hlavu jsem si z toho nedělal. Takové šňůry přicházejí, někdy to tam napadá a někdy ne. Proti Litvínovu pomohly i přesilovky, puky se zkrátka odrážely, kam měly, tedy na ta správná místa. Třeba zůstávaly i v brankovišti, jindy spadnou do rohu a už z nich nic není.

Při zakončení jste měl dost prostoru. Myslíte, že si vás Verva dostatečně nepohlídala?
Právě naopak, Bedýnka (Jaroslav Bednář) to na mě několikrát zkoušel, když byl prostor před brankou nahuštěný, i při prvním gólu stál bek u mě. Až po odrazu jsem se kolem něj obtočil, on puk na chvíli ztratil z dohledu a já to měl na bekhend. Při druhé brance jsem si puk sklepl a on mi tam zůstal.

Šanci na hattrick jsme měli všichni tři

Vzpomněl byste si na zápas, ve kterém byli tři hráči pouhý gól od hattricku?
To určitě ne. Bylo i docela vtipné, už jsme se po sobě dívali i při přesilovce, každý v té chvíli věděl, o co jde (směje se). Že jsme tři, kteří na hattrick čekají. Smáli jsme se a říkali si, na koho to asi přijde. Šanci jsme nakonec měli všichni, Ruda (Rudolf Červený) třeba v jiné početní převaze najížděl sám na bránu, ale sjelo mu to z hokejky. Já jsem ve druhé třetině měl příležitost z přečíslení dva na jednoho, ale taky to nespadlo.

Bylo potřeba něco říci po první třetině? Z vaší strany jste si asi představovali lepší začátek.
Utlumila nás oslabení, při nichž jsme trošku vyšli z rytmu, vždyť jsme taky v početní nevýhodě dostali gól. Řekli jsme si pak, že bychom měli být aktivnější, trošku víc bruslit a dávat si pozor na fauly.

Pomohlo nám, že závěr nebyl třeba jen o gól

Aktivita se vyplatila, i vaše přesilovky byly později v utkání vynikající...
Zase bych je nepřeceňoval, prostě nám všechno vyšlo. Takové zápasy občas jsou, kolikrát naopak hrajete dobře a gól zkrátka nedáte. Na druhou stranu, trochu jsme si oddychli a pomohlo nám, že závěr nebyl jen o gól nebo o dva. Hokej jsme si tak mohli i užít, člověk si pak víc dovolí.

V příštím utkání se postavíte chomutovským Pirátům. Co od nich čekáte?
Zarputilý hokej. Chomutov dá hodně na brejky, vyndává puky z třetiny, někdy hraje i trochu na hraně rizika. Musíme si dát pozor a jít do zápasu s respektem. Chceme vyhrát, pár bodů už jsme poztráceli a o žádné další bychom doma přicházet neměli.