Žáci
út 15.11.2016 | Lukáš Štěrovský, Jan Vavřina

Kemp gólmanů trhl rekord v počtu hráčů. Probíhal fantasticky, libuje si Filip Luňák

Už slušnou tradicí se ve FORTUNA aréně staly pondělní kempy určené pro mladé hráče z celého Královéhradeckého kraje. V nich se trenéři snaží hokejistům vštípit základní, ale i pokročilé dovednosti z mnoha různých oblastí nejrychlejší kolektivní hry na světě. A soudě podle odezvy samotných hráčů se jim jejich snaha maximálně vyplácí. Poslední kemp brankářů totiž přinesl dosud největší počet přihlášených hokejistů.

Kempy jsou rozděleny právě podle zaměření. Pravidelně tak dochází k akcím určeným pro útočníky, obránce, brankáře nebo kempům se zaměřením na techniku bruslení a střelby. O úspěšnosti kempů svědčí i zvyšující se zájem ze strany hráčů.

„Na posledním kempu jsme měli dvacet pět brankářů, z toho bylo osm z Hradce a sedmnáct mimohradeckých,“ říká Filip Luňák, pod jehož záštitou kempy brankářů probíhají. „To je pro nás obrovské plus, protože to děláme hlavně pro ostatní kluky z kraje. Hráči, co jsou místní, s námi mají dva gólmanské tréninky v týdnu. Byla to největší návštěva, kemp probíhal úplně fantasticky,“ tvrdí bývalý hradecký brankář.

Velkým plusem pro mladé hokejisty je i fakt, že na kempu jsou obvykle přítomni například hráči A-týmu, kteří jsou připraveni přispět svými poznatky ke zdokonalování mladých nadějí. „Měl jsem čtyři asistenty včetně Ondry Kacetla, který vždycky rád pomůže. Všechno probíhalo bez problémů, ať už trénink na ledě nebo na suchu pod vedením Jirky Janouška. Od trenérů mají kluci velkou pochvalu,“ pokračuje Filip Luňák.

Speciální kemp pro mladé brankáře

🎥 Že se v Hradci pravidelně konají speciální kempy pro mladé hokejisty z Královéhradeckého kraje, to už zřejmě víte. Nyní se můžete podívat na to, jak třeba vypadají jednotlivá cvičení pro brankáře. Hlavním instruktorem je bývalý prvoligový brankář Filip Luňák. (y)

Zveřejnil(a) Mountfield HK - mládež dne 14. listopad 2016

A co se vlastně hokejisté na kempu učí? Vyjma základních dovedností u mladších hráčů dochází i na analýzu a řešení specifických hokejových akcí. „Pro mladší kluky se samozřejmě jedná o základní dovednosti. Většinou si ale jinak najdu nějaké téma, tentokrát to byla hra kolem brány a zkrácený nájezd. Na to jsme se připravovali v dopolední sekci bruslení, tam jsme tomu věnovali hodně času. Odpoledne jsme na to navázali tréninkem stejného cvičení s kotoučem,“ popisuje bývalý brankář průběh posledního kempu gólmanů.

S čím se na hráče vytasí příště, však zatím ještě neví. „Na to vždycky reaguju podle posledních zápasů mládežnických kategorií, kde vidím, v čem mají kluci v daných kategorií problémy. Určitě už jsme probrali daleko víc nájezdy, hru před bránou, dlouhé přesuny. Co bude příště, to teď ještě nevím,“ dodává Filip Luňák.