HC ZUBR Přerov 

čtvrtek 2.8.2018 v 17:30HC ZUBR Přerov
Mountfield HK

Mountfield HK


Prodej permanentek
Kometa je mistr ligy, gratulace do Brna! Hradec ji jako jediný v play off porazil

Kometa je mistr ligy, gratulace do Brna! Hradec ji jako jediný v play off porazil

20.04.2017 | Lukáš Štěrovský

Celkové třetí místo a vypadnutí v semifinále s pozdějším vítězem soutěže – to určitě není špatná vizitka pro královéhradecký klub. Ten by na tomto místě rád poblahopřál brněnské Kometě k zisku extraligového titulu. Paradoxně to byl právě Mountfield, který jihomoravský celek ve vyřazovací části potrápil nejvíce.

Není určitě bez zajímavosti, že Kometa proplula skrze čtvrtfinále i finále bez ztráty kytičky – Spartu i Liberec přejela shodně 4:0 na zápasy. Z tohoto pohledu se tak nejvíce natrápila v semifinále, kde pro sebe Hradec uzmul dva zápasy, navíc ten poslední ztratil až v prodloužení. Objektivně tedy lze říci, že právě Mountfield byl největší překážkou Brna v cestě za titulem.

Proto neuškodí se ještě jednou ohlédnout za semifinálovou sérií mezi východočeským a jihomoravským celkem. Ta, pokud pomineme třetí zápas, který Brno vyhrálo 8:0, byla nejen výsledkově velmi vyrovnanou. Jen jednou ve zbývajících pěti případech byl rozdíl ve skóre více než dvoubrankový.

Hradec trápila střelecká produktivita

Co tedy, řečí čísel, stálo za konečným nepostupem Mountfieldu do finále, ve kterém teoreticky mohl být Liberci vyrovnaným soupeřem? Jedním z problémů byla střelba. Hradečtí ze všech čtyř semifinalistů vyslali v průměru na bránu soupeře druhý nejmenší počet střel – 28,09 za zápas. K tomu je navíc třeba připočíst i nejmenší úspěšnost střelby, co se Hradce, Komety, Liberce a Chomutova týče. Podobně nedobře na tom Východočeši byli i ve využití přesilových her či v bilanci vyhraných vhazování.

Na druhou stranu, co Hradec zdobilo, to byla hra v oslabení. Z 50 oslabení totiž Lvi inkasovali jen šestkrát a s 88% úspěšností při bránění početní nevýhody byli v tomto ohledu nejlepším celkem play off. V čem rovněž Mountfield vynikal, to bylo blokování střel – celkem za vyřazovací část nasbíral 153 „zásahů“ v této kolonce. Lépe už na tom byl jen Chomutov. Přesto Hradec v celkovém součtu bodů Radegast Indexu skončil čtvrtý, tedy nejhůře ze všech semifinalistů.

Gólmani, klíčové postavy play off

Velkou jistotou se rovněž ukázal být brankář Patrik Rybár. I díky němu totiž Mountfield v putování po základní části získal druhé místo ve statistice inkasovaných gólů na zápas – těch dostal průměrně jen 2,18. Pouze Kometa s hodnotou 1,57 byla lepší.

Co se týče Patrika Rybára osobně, ten vystoupal vysoko i v mnohých individuálních brankářských statistikách. Průměrně obdržel 1,60 gólu na zápas a procentuální úspěšnost jeho zákroků činila 94,04 – opět to byl jen brněnský Marek Čiliak, kdo Rybára překonal. Hradecký strážce brankoviště si rovněž připsal čtvrtý největší počet zásahů a třetí největší počet vítězství, kterých ve vyřazovací části nasbíral šest.

Při pohledu do pole se pak nelze nepozastavit nad jménem Tomáše Knotka, který se stal s devíti body nejlepším hradeckým hráčem v počtu nasbíraných kanadských bodů, a to za pět branek a čtyři asistence. Právě pět vstřelených gólů z Tomáše Knotka dělá také nejlepšího střelce Hradce. Titul nejlepšího nahrávače pak patří se sedmi asistencemi Jaroslavu Bednářovi.

 
Servis
Facebook
Twitter
Mountfield HK, a.s. Komenského 1214/2
500 03 Hradec Králové
(Ukázat na mapě)
Telefon: 495 512 202
Mobil: 731 501 927
Fax: 495 512 202
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Web: www.mountfieldhk.cz

Spřátelené kluby

FC Hradec Králové Hradecké Lvice