Aktuální zprávy z klubu
čt 7.11.2019 | Adam Kodet | Foto: Kateřina Kundertová

Kteří hráči Hradce nastupují v Chance lize a jak se jim daří?

Hradecký hokejový tým oplývá opravdu širokou soupiskou a má rozsáhlou základnu hráčů, kteří mohou letos obléknout hradecký dres v extralize. Klub zejména kvůli jejich dostatečnému zápasovému vytížení zajistil pro řadu z nich angažmá v druhé nejvyšší hokejové soutěži, kde hlavně ti mladší z hráčů nasávají atmosféru dospělého hokeje, sbírají cenné minuty a zkušenosti a čekají na šanci v hradeckém A-týmu. Níže najdete seznam těchto hráčů i s krátkým statistickým zhodnocením jejich dosavadního působení.

Brankáři

Daniel Dvořák (LHK Jestřábi Prostějov): Mládežnický reprezentant bojující o nominaci na letošní MSJ dostává v Prostějově vydatnou porci zápasových minut. Naskočil už do 14 utkání, jeho úspěšnost se dostala na 88,48 % a průměr obdržených branek na 3,31. V přípravě vychytal své první seniorské čisté konto proti Třebíči.

Štěpán Lukeš (HC ZUBR Přerov): Hradecká dvojka se zápasy v 1. lize udržuje v kondici. Nejprve vypomohl při marodce v Litoměřicích, kde odchytal šest zápasů a tři výhry, nyní má vyřízené střídavé starty do Přerova. V dresu Zubrů stihl jedno utkání, proti Kadani inkasoval jen jednou. Jeho celková úspěšnost je 91 %.

Obránci

Zdeněk Čáp (HC ZUBR Přerov): Rodák z Kolína se letos vrátil do známého prostředí, v dresu Přerova totiž nastupoval už v předchozích dvou sezónách. Letos je stabilně usazen mezi čtyřkou elitních obránců Zubrů, za 18 zápasů stihl vsítit 2 branky a 6 jich připravil. Patří mu druhé místo v týmu v počtu zblokovaných střel (13).

Michael Gaspar (HC Stadion Litoměřice): Nadějný bek letos zapsal prvních 10 extraligových zářezů, pak se ale vystřídal s Radimem Šaldou a nastupuje ve svém loňském působišti. Hned ve své obnovené premiéře za Litoměřice zaznamenal dvě asistence, v dosavadních pěti utkáních byl hned čtyřikrát v plusu. Hraje přesilovky i oslabení.

Miroslav Kukla (HC Stadion Litoměřice): Loňský kapitán juniorky letos zažívá první ostrou sezónu mezi muži a daří se mu skvěle. Za dvacet zápasů už pětkrát skóroval a přidal 3 nahrávky. Je druhým nejvytěžovanějším bekem týmu na oslabení, s +14 body je desátý v celé lize! Nechybí mu obětavost, 24 zblokovaných střel mu vynáší 7. příčku ze všech hráčů v Chance lize.

Jakub Muška (LHK Jestřábi Prostějov): Urostlý bek zažívá rovněž první kompletní sezónu v seniorské soutěži. Hned v prvním ligovém startu si v hanáckém derby proti Přerovu připsal první branku v novém dresu, k ní postupně přidal tři asistence. Jako jeden ze dvou beků týmů je v plusu, druhé místo mu patří i v počtu zblokovaných puků (14).

„Zázemí i tréninky jsou dobré, myslím, že vše je tady na vysoké úrovni a muže nás to jen posouvat.“

4 Jakub Muška (o angažmá v Prostějově)

René Piegl (HC Dukla Jihlava): Českobudějovický rodák za Mountfield HK nastoupil naposledy před pěti lety, od té doby hrál za Šumperk, Litoměřice, Havlíčkův Brod, Frýdek Místek nebo Žilinu. Letos v barvách Dukly Jihlava zapsal dva kanadské body a za 18 zápasů pouhé dvě trestné minuty. V několika duelech dokonce zaskakoval na pozici útočníka.

Radim Šalda (HC Stadion Litoměřice): Ofenzivně laděný zadák se po letní přípravě v Hradci přesunul do kádru Litoměřic, kde sehrál 9 utkání s bilancí 2+2. Na ledě trávil kolem 20 minut a zaznamenal 23 přesných a 20 nepřesných pokusů. Ve třech utkáních okusil poprvé i extraligu, na ledě se ale příliš neohřál. Momentálně je na marodce.

Útočníci

Jan Berger (LHK Jestřábi Prostějov): Rozený bojovník se k Jestřábům připojil těsně před začátkem ligy, ve svém prvním startu v přípravě hned svedl vítězný pěstní souboj s vítkovickým Malletem. Rychle se zařadil ke klíčovým osobnostem týmu, s šesti góly je třetím nejlepším střelcem, je nejvytěžovanějším forvardem týmu a s úspěšností 58,25 % také nejlepším hráčem týmu na vhazování.

Matěj Chalupa (SK Trhači Kadaň): Stabilní člen hradeckého áčka má vyřízené střídavé starty do týmu Kadaně, za kterou ale sehrál jediný zápas. Hned v prvním kole vstřelil krásný gól proti Jihlavě, strávil na ledě téměř 20 minut a branku soupeře ohrozil hned pětkrát.

Adam Kubík (HC Slavia Praha): Rodák z Kladna svými výkony letos pomáhá k zatím spanilé jízdě Slávistů v Chance lize. Mladý centr si připsal v sedmi utkáních 2 góly a čtyři asistence, proti Benátkám nad Jizerou navíc jeho trefa znamenala cenné vítězství. Zatím ani jednou neseděl na trestné lavici.

„Jsem rád, že mohu jezdit hrát za Slavii, trenéři jsou zde výborní a věřím, že i kluci mě berou.“

59 Adam Kubík (o angažmá ve Slavii)

Patrik Miškář (LHK Jestřábi Prostějov): Hradecký odchovanec začal svou letošní prvoligovou pouť pod dohledem konzultanta Vladimíra Růžičky v Kadani. V každém ze tří zápasů vstřelil branku, dvě z nich dokonce ve vlastním oslabení. Momentálně hájí barvy Prostějova, za který nastoupil čtyřikrát. Naposledy skvělým průnikem zařídil důležitý vyrovnávací gól Radka Pilaře proti Frýdku-Místku.

Radek Pilař (LHK Jestřábi Prostějov): Také „Pilka“ zahájil ročník v Kadani, kde trávil až 18 minut času na ledě za zápas, ale nezískal žádný kanadský bod. Napravil to ve svém novém působišti, v dresu Jestřábů hned ve svém třetím utkání zařídil výhru 3:2 nad Frýdkem-Místkem.

Dominik Sklenář (HC Stadion Litoměřice): Devatenáctiletý mládežnický reprezentant už loni dohrával sezónu v Litoměřicích, letos na své působení plynule navázal. Mezi Kališníky přijal roli bránícího útočníka, 27 % svého ice-timu odehraje v oslabeních. Sám však během 13 utkání seděl na trestné lavici jen jednou. Ještě než se zranil, zapsal dva kanadské body za gól a nahrávku.

Martin Štohanzl (HC Stadion Litoměřice): Loňský navrátilec ze zámoří stejně jako Sklenář sbíral starty v 1.lize už loni, letos za 16 utkání nasbíral šest bodů (1+5). Dostal se na +3 body v tabulce pravdy, zablokoval 10 soupeřových pokusů a v oslabeních odehrál už bezmála 30 minut. Celý tým má problémy s disciplínou, na konto trestných minut jich mladý forvard přidal hned 32.

Foto v článku: Dalibor Kachlík / SK Trhači Kadaň | LHK Jestřábi Prostějov