Mountfield HK
Akademie ČH
st 7.11.2018, Jan Vavřina

Kvalitní strava = základ úspěchu. Hradečtí mladíci mají k dispozici snídaně a svačiny

Zdravá a kvalitní strava je důležitá pro každého člověka, u sportovců a zejména hokejistů to platí dvojnásob. Extraligoví hráči mají obvykle zajetý režim podpořený vyváženou stravou, která je nezbytná pro to, aby maximalizovali své výkony. Hradečtí mládežníci si na tento proces postupně navykají a pomoci jim v tom mají čerstvé snídaně a svačiny, které mají k dispozici přímo na zimním stadionu.

Chodba spojující jednotlivé šatny v ČPP Aréně doznala na začátku sezóny jedné výrazné změny – hokejový klub Mountfield HK totiž zajistil pro potřeby mládeže dvě velké lednice, které jsou pravidelně doplňovány potravinami, jež jsou určeny pro akademické kategorie.

Ovoce, müsli, corn flakes, cereální a fitness tyčinky, jogurty, mléko, čerstvé pečivo… to všechno mají junioři a dorostenci k dispozici kdykoliv po příchodu na stadion. Pokud dorazí na ranní trénink, mohou se přímo v šatně kvalitně nasnídat, jestliže přichází na odpolední jednotku, využijí potraviny jako chutnou a prospěšnou svačinku.

Vedení klubu se totiž snaží zkvalitňovat servis pro mladé hokejisty a toto je další z mnoha kroků, které mají pomoci rozvoji hráčů, resp. k tomu, aby získali kvalitní stravovací návyky. „To, že mají podobnou stravu v šatně k dispozici hráči A-týmu, je celkem běžná věc, která funguje i u nás. My chtěli podobný servis posunout ještě dál, aby ho mohli využívat také mládežníci. Pro ně je v období jejich vývoje kvalitní strava naprostým základem. Jsme rádi, že se nám toto podařilo zajistit a kluci z juniorky a dorostu mohou tento servis naplno využívat,“ těší šéftrenéra mládeže Tomáše Martince.

Už několik let mohou junioři a dorostenci chodit na večeře do Bully restaurantu, nyní se mohou přímo na stadionu také poctivě nasnídat nebo posvačit. „Obě lednice pravidelně doplňujeme, aby měli hráči pořád na výběr z několika druhů čerstvých potravin. Rádi této služby využívají a pro jejich stravovací návyky je to jenom dobře,“ dodává vedoucí sportovních tříd Martin Stehno, který se o zásobování stará.