Aktuální zprávy z klubu
čt 21.5.2020 | Jan Vavřina

Letošní přípravu obstará Generali Česká Cup

V předchozích letech si jednotlivé extraligové kluby zajišťovaly zápasy v předzávodním období po svém, letos bude jejich příprava zčásti společná. Na tuzemským ledech se totiž odehraje Generali Česká Cup – turnaj, kterého se zúčastní čtrnáct extraligových a dva prvoligové celky. Mountfield HK narazí ve skupině C na Kometu Brno, Dynamo Pardubice a Olomouc.

V srpnu jsou hradečtí fanoušci zvyklí chodit na Mountfield Cup, který se ale letos z důvodu zdravotní situace v Česku i ve světě neuskuteční. I přesto ale bude prověrka na nový ročník kvalitní. Zajistí ji totiž turnaj s názvem Generali Česká Cup. Ten má být částečnou náhradou za neodehrané play off. Celkový vítěz klání se může těšit na finanční odměnu od společnosti Tipsport v hodnotě jeden milion korun, poražený finalista na 500 tisíc korun.

Šestnáct týmů, které se akce zúčastní, bude rozděleno do čtyř skupin. Extraligový peloton doplní prvoligové Kladno a Přerov. Turnaj odstartuje 4. srpna a jeho vyvrcholení přijde 22. září – mezi 2. a 3. extraligovým kolem. Hradeckými soupeři budou v základní skupině Brno, Pardubice a Olomouc. Zápasy se budou vysílat na České televizi a O2 TV Sport, případně na HokejkaTV.cz.

Východočechy tak čeká minimálně šest utkání v rámci turnaje, další mohou přijít ve vyřazovacích bojích. S ohledem na vývoj ve skupině bude vedení klubu řešit sehrání dalších přípravných duelů. „Bereme tento turnaj jako nejvhodnější možnou přípravu pro letošní sezónu, kdy nám současná situace neumožňuje naplánovat naše „tradiční“ přípravná utkání s mužstvy ze zahraničí. I tak věříme, že zápasy v rámci tohoto turnaje nás dostatečně prověří před začátkem soutěžního ročníku,“ říká generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

Týmy Generali Česká Cupu

Skupina A: HC Sparta Praha, HC Škoda Plzeň, ČEZ Motor České Budějovice, Rytíři Kladno
Skupina B: Bílí Tygři Liberec, BK Mladá Boleslav, HC Verva Litvínov, HC Energie Karlovy Vary
Skupina C: HC Kometa Brno, Mountfield HK, HC Dynamo Pardubice, HC Olomouc
Skupina D: HC Oceláři Třinec, HC Vítkovice Ridera, PSG Berani Zlín, HC Zubr Přerov

Herní systém

Základní skupiny: Všechny týmy jsou rozděleny po čtyřech do čtyř základních skupin. V ní odehrají utkání dvoukolově každý s každým. Za výhru ve skupině budou tři body, za výhru v prodloužení nebo na nájezdy získá vítěz dva body, poražený tým potom jeden bod. Délky přestávek, prodloužení a počet nájezdů jsou stejné jako v základní části TELH. Týmy, které skončí po základní skupině na 1. a 2. místě, postoupí do play off.

Play off: Play off se bude hrát formátem čtvrtfinále, semifinále a finále. V každém z těchto kol odehrají týmy dvě utkání – domácí a venkovní. Dále postupuje tým s lepším skóre. Pokud je skóre po dvou utkáních nerozhodné, hraje se po 2. utkání desetiminutové prodloužení 4 na 4. Pokud se nerozhodně ani v něm, rozhodnou o postupujícím ze série nájezdy (pět na každé straně).

Rozpis utkání Mountfieldu HK v rámci Generali Česká Cupu

1. kolo, út 4.8.2020
HC Olomouc Olomouc - Mountfield HK Mountfield HK
 
2. kolo, čt 6.8.2020
Mountfield HK Mountfield HK - HC Kometa Brno Kometa
 
3. kolo, út 11.8.2020
HC Dynamo Pardubice Pardubice - Mountfield HK Mountfield HK
 
4. kolo, čt 13.8.2020
Mountfield HK Mountfield HK - HC Dynamo Pardubice Pardubice
 
5. kolo, út 18.8.2020
Mountfield HK Mountfield HK - HC Olomouc Olomouc
 
6. kolo, čt 20.8.2020
HC Kometa Brno Kometa - Mountfield HK Mountfield HK
 

Jednotlivé termíny se mohou ještě změnit s ohledem na požadavky vysílatelů a obsazenost hal.