Aktuální zprávy z klubu
ne 19.5.2019 | Petr Koval, Jan Vavřina

Liga mistrů znovu pod Bílou věží. Na koho může Hradec narazit?

Už je pár dní zbývá do losování základních skupin Champions Hockey League pro sezónu 2019/20. Minulý ročník opanoval švédský klub Frölunda Indians, jenž na své soupeře čeká v prvním koši, a může na něj narazit i Mountfield HK. Ten na své soky vyhlíží společně s Plzní ze třetího koše a může se utkat s dalšími silnými týmy. A to i těmi, které zná z předchozích let – Kärpätem Oulu nebo SC Bern.

Losování týmů do základních skupin pro ročník 2019/20 odstartuje ve středu 22. května 2019 v 16:00 na stadionu Ondreje Nepely v Bratislavě. Ve čtyřech koších, které zohledňují žebříček CHL kombinující výkonnost týmu v národní lize a umístění soutěže v žebříčku CHL, bude celkem 32 klubů. Ty budou rozděleny do osmi skupin po čtyřech týmech. Nejdříve budou losovány týmy ze čtvrtého koše, naopak týmy z prvního koše budou losovány nakonec. Do jedné skupiny nemohou být vylosována mužstva ze stejné soutěže. Pokud se tak stane, vylosovaný tým bude přesunut do další vyhovující skupiny a následující vylosovaný bude zařazen do skupiny tak, aby se vše shodovalo s pravidly losování.

Mountfield se v CHL představí potřetí za sebou. V minulém ročníku mohli fanoušci Lvů sledovat zápasy s velmi kvalitními soupeři – s německými Thomas Sabo Ice Tigers, francouzskými Rouen Dragons a finským týmem Kärpät Oulu. Rok předtím změřili Východočeši síly s finským Turku, britským Nottinghamem a švýcarským Bernem. Na koho narazí tentokrát?

Z české extraligy si nadcházející ročník CHL zahrají čtyři týmy – HC Oceláři Třinec, Bílí Tygři Liberec, HC Škoda Plzeň a Mountfield HK. Ty na sebe mohou ale narazit až v play off. V losovacích koších bude 32 klubů ze 13 různých zemí. Na hradecké hráče tedy může v základní skupině čekat cesta do Běloruska, Dánska, Finska, Francie, Německa, Norska, Polska, Rakouska, Slovenska, Švédska, Švýcarska nebo Velké Británie.

V prvním koši, který je divácky nejatraktivnější, vyhlíží své soupeře loňský vítěz CHL a švédský mistr Frölunda Indians. Dalším přitažlivým týmem je vítěz švýcarské ligy SC Bern, který je mimo jiné proslulý skvělou návštěvností. V předminulém ročníku dokázal Mountfield HK na domácím ledě proti Bernu získat kompletní bodový zisk. V prvním koši je také finský tým HPK Hämeenlinna, jež byl spolu s Mountfieldem HK účasten na Spengler Cupu. Kromě těchto týmů může Hradec narazit na Färjestad Karlstad, Adler Mannheim, KAC Klagenfurt nebo Luleå Hockey. S jistotou se naopak nestřetne s třineckými Oceláři.

Ve druhém koši číhá dobře známý tým Kärpät Oulu, ale také německý klub Red Bull Munich s nejlepším střelcem loňského ročníku CHL – Trevorem Parkesem. Jsou zde také dva švýcarské kluby EV Zug a Lausanne HC, dále Liberec, rakouský Graz99ers, švédský Djurgården Stockholm či finská Tappara Tampere.

Mountfield HK čeká na soupeře ve třetím koši, kde je spolu s Plzní. Dále se zde nachází německý celek Augsburger Panther, rakouský Vienna Capitals, švédský Skellefteå AIK, finské Lahti Pelicans s Jakubem Škarkem nebo švýcarské týmy EHC Biel-Bienne či HC Ambrì-Piotta s českými hokejisty Jiřím Novotným a Dominikem Kubalíkem.

Zajímavý mix nabízí také čtvrtý koš, který obsahuje vítěze dalších evropských lig a držitele kontinentálního poháru. Lvi narazí na jeden z těchto týmů: Yunost Minsk z Běloruska, Frisk Asker z Norska, HC05 Banska Bystrica ze Slovenska, Grenoble z Francie, Rungsted Seier Capital z Dánska, GKS Tychy z Polska či Cardiff Devils, nebo Belfast Giants z Velké Británie.

Přímý přenos losování základních skupin budou moci fanoušci sledovat na Facebooku CHL nebo přímo na www.championshockeyleague.com