Rozhovory
st 21.9.2016 | Matouš Soukup

Loučící se Jaroslav Kudrna: Děkuji všem, co mi tady za ty roky fandili

Ještě než vypuklo první letošní východočeské derby, aplaudovalo se v zaplněné FORTUNA aréně vestoje. Důvod? Se svou kariérou se totiž loučila hradecká legenda Jaroslav Kudrna. Tomu přímo na ledové ploše děkoval za odvedenou práci pro Mountfield HK generální manažer Aleš Kmoníček, člen představenstva Martin Žítek a za pardubickou stranu kapitán Dynama Tomáš Rolinek. Poslední dres navlékla hradeckému rodákovi symbolicky jeho žena Gabriela s dcerami Eliškou a Victorií.

Jardo, jak jste si užil oficiální rozlučku se svou kariérou?
Jedním slovem senzace. Musím poděkovat lidem, kteří si našli čas na to choreo a vůbec všem, co mi tady za ty roky fandili. Klobouk dolů před nimi. Jsem rád, že jsem mohl zakončit kariéru právě tady.

Velkou radost vám udělali asi i hráči, kteří porazili v derby Pardubice 8:2...
Zápas se pochopitelně hodnotí jinak za stavu 8:2 nebo naopak z pohledu Pardubic. Z našeho pohledu jsme vlastně měli nůž na krku, moc bodů jsme neměli a potřebovali nutně vyhrát, takže jsme určitě rádi. Začátek sice nebyl ideální, ale obrat nastal rychle a konečný stav asi hovoří za vše. Spokojenost je určitě na naší straně.

Jak se vám na hru koukalo z pozice diváka, neměl jste občas nutkání skočit na led?
A někoho přetáhnout hokejkou? (směje se) Občas určitě, ale pořád je to všechno moc čerstvé. Já jsem de facto ještě nebyl na ledě a určitě bych do toho z fleku nešel. Přece jenom to chce nějakou přípravu. Zatím to beru stejně jako všichni na zimáku – viděl jsem pěkných osm gólů z naší strany a rozebrané Pardubice, což je mi na druhou stranu trochu líto. Tohle jim nepřeju a rád bych, aby se taky zvedly. Odehrál jsem tam spoustu sezón a není mi jedno, jak na tom jsou. Chci, aby měly taky výsledky a derby tady byly. Takové zápasy, jako jsou derby, jsou potřeba.

Na který ze vzájemných zápasů mezi Hradcem Králové a Pardubicemi nejraději vzpomínáte?
Paradoxně to bude nejspíš zápas přibližně před dvaceti lety, který jsem sledoval jako divák a pořádně se to mlelo. Jako hráč rád vzpomínám na většinu z nich, protože byla úžasná atmosféra a hokejisté by si jich měli vážit, protože to není tak často. Teď to bylo navíc umocněné výsledkem. Z naší strany to bylo v neděli výsledkově dokonalé, i když nějaké chyby tam byly.

Hráči se včera prezentovali super výkonem, hradečtí fanoušci zase nápaditými chorografiemi. Jedna z nich patřila také loučící se legendě Jardovi Kudrnovi – díky moc všem za podporu!

Zveřejnil(a) Mountfield HK dne 19. září 2016