Akademie ČH
st 9.7.2014 | Martin Voltr

Lukáš Bezděk slaví bronz z MS v inline hokeji. Fantastický pocit, říká

Pětkrát za sebou získala juniorská reprezentace na mistrovství světa v inline hokeji zlaté medaile, a pokaždé u toho byl někdo z Hradce Králové. Letošek nebyl výjimkou – české kralování ale bohužel po sérii neuvěřitelných 40 vítězství skončilo. Hokejisté však domů s prázdnou neodjeli, ve francouzském Toulouse vybojovali bronzové medaile. A i to je pro obránce juniorky Mountfieldu Lukáše Bezděka životní úspěch!

Na české mladíky je s každým rokem větší a větší tlak. Není divu, v letech 2009 až 2013 nenašli na světových šampionátech ani jediného přemožitele! Každá série ale jednou končí a tahle skončila v semifinále letošního mistrovství. Češi nad domácí Francií ještě tři minuty před koncem vedli 4:2, ale zápas nakonec neuvěřitelně ztratili v prodloužení.

Náplastí na obrovskou bolest, kterou tehdy prožili, pro ně byl o den později zápas o bronz se Spojenými státy. Ten pro změnu sami otočili, přestože prohrávali o dva góly. Lukáš Bezděk se na vítězství 4:3 podílel dvěma asistencemi, celkem jich na turnaji nasbíral pět.

„Když jsem se dozvěděl, že na mistrovství pojedu, ani to nešlo popsat. Už jenom zažít ten pocit, být pod naší vlajkou, reprezentovat Českou republiku… To nejde jen tak popsat,“ hledal Bezděk slova po zisku bronzové medaile. „Mistrovství jsem si nesmírně užil a všem bych chtěl moc poděkovat. I Mountfieldu, který mi umožnil na šampionát odjet,“ vzkázal v exkluzivním videorozhovoru přímo z místa konání.