Žáci
pá 28.6.2019 | Jan Mervart, Jan Vavřina

Lukáš Král o nově vzniklé 9. třídě: Pro kluky to bude specifické

Dvouměsíční maraton tréninků na suchu za sebou mají kromě ostatních kategorií také hráči 9. třídy, která vznikla jako nová pro sezónu 2019/20. Jejím hlavním koučem se stal bývalý hokejista Lukáš Král, který spolu s kolegy připravil pro své svěřence zajímavé tréninkové jednotky doplněné o dva teambuildingové víkendy v Nymburce.

Stejně jako v případě ostatních kategorií, také 9. třídě končí se závěrem června letní příprava. Jaká z vašeho pohledu byla?
Suchou přípravu jsme jeli od posledního týdne v dubnu a skončili jsme ve čtvrtek před vysvědčením. Příprava probíhala standardně, využívali jsme sportoviště na zimním stadionu – posilovnu, plochu nebo tartanový ovál – i mimo něj. Chodili jsme třeba na hřiště na Zálabí, do tělocvičny a každou středu do bazénu.

Bylo vaším cílem, aby příprava byla pro kluky co nejpestřejší?
Přesně tak. Hodně jsme hráli hry, tak jak je to tady v Hradci nastavené. V tomhle duchu jsme jeli. Protože je to devátá třída, chtěli jsme pracovat trochu víc než v loňském roce, aby se kluci připravovali na dorosteneckou kategorii.

V rámci přípravy jste pro kluky připravili dva teambuildingové víkendy. Jak probíhaly?
První jsme měli na začátku května a druhý v polovině června. Oba dva víkendy se nesly v podobném duchu, kdy jsme využívali sportovní centrum a všechna možná sportoviště v Nymburce. Akorát jsme ve druhém případě vyměnili bazén za Labe, takže se kluci koupali spíš v řece. Také jsme využívali vířivku, velkou regenerační linku, saunu… Tím pádem úplně všechno, co nám Nymburk nabídl. Druhý teambuilding byl na žádost kluků. Mysleli jsme, že uděláme nějaké hory, ale oni přišli s tím, že by raději jeli znovu do Nymburka, a proto jsme to takhle využili.

„První dny budou zahřívací, od pondělí 29. července už pojedeme naplno.“

Lukáš Král (o startu přípravy na ledě)

Jaký jste tam měli denní program?
Sportovní centrum v Nymburce je známé tím, že je to taková Mekka letních sportů. Připravují se zde i různí olympionici, jako třeba Zuzana Hejnová, tréninkové skupiny zde má Jan Železný. My to měli jako teambuildingovou akci, takže jsme tam nejeli pilovat kondici, ale spíš se s kluky pobavit a hrát různé sporty. Během prvního soustředění jsme byli na dračích lodích, hráli tenis, nohejbal, beachfotbal. Také jsme hráli fotbal s místním klubem normálně na trávě.

Ve čtvrtek jste skončili, nyní přijde zasloužený odpočinek. Kdy se sejdete znovu?
Teď mají kluci volno, na ledě začínáme ve středu 24. července. První dny budou zahřívací, od pondělí 29. července už pojedeme naplno. 2. srpna pak vyrážíme na první přípravu na Kometu Brno.

Vaše kategorie 9. tříd vnikla nově, čeká vás de facto stejná soutěž jako vloni v rámci 8. tříd, navíc proti stejným týmům…
Je to tak, nicméně pro tento ročník to určitě bude dobré v tom, že kluci zůstali v té kvalitnější soutěži a nečeká je druhý rok třeba v kraji. Takže to pro kluky bude specifické, ale v pozitivním slova smyslu. V loňském roce jsme byli třetí, letos bychom chtěli výš. Ale nijak zásadně na to tlačit nebudeme.