st 16.3.2016 | Lukáš Štěrovský, Lukáš Foff

Lukáš Vantuch o bitce s Lencem: Přijel si něco vyřídit. Ale moc toho nevyřídil

K hokeji patří vyjma gólů a pohledných akcí také „černá práce“ – střety, rozmíšky a bitky. Jednu takovou si během úterního čtvrtfinálového duelu střihl i Lukáš Vantuch, když po pár vteřinách poslal k zemi boleslavského Lence. Jenže ani úspěšná boxerská vložka Hradci na výhru nestačila.

Mrzí vás prohra v prodloužení po takto obětavém výkonu a srovnání skóre ve třetí části?
Je to samozřejmě škoda, ale holt to tam nějakým způsobem spadlo Boleslavi. To je play off, je to 1:1. Začíná se zase od nuly a jedeme do Boleslavi, takže takhle bych to zhodnotil.

Nastoupil jste po delší době, jak se vám hrálo?
Během přestávky před play off jsem se musel vypořádat s nějakým zraněním a virózou. První třetinu jsem se do toho dostával, pak došlo na konflikt s gólmanem. Proseděl jsem celou třetinu na trestné lavici a pak už se do toho těžko dostává. Chtěl jsem podpořit kluky, kteří to výborně vyrovnali. Bohužel, jak jsem řekl, se to nakonec přiklonilo k Boleslavi, ale nic se neděje.

Po vašem kontaktu s brankářem Rittichem došlo na solidní bitku. Jak jste celou situaci viděl?
Myslím si, že to bylo čisté, jejich hráč (Radan Lenc) se mi ale přijel pomstít, něco si vyřídit... Moc toho nevyřídil (směje se).

První část nám nabídla několik ostrých zákroků a potyček, v té největší to schytal od Lukáše Vantucha Radan Lenc. Výsledkově jsme ale soupeře nepokořili, ten vede po úvodních dvaceti minutách 2:0. Naše šance přicházely hlavně v přesilových hrách, ale každé střele malý kousek chyběl. Ve druhé třetině se to určitě změní – jdeme do toho, Hradec!

Zveřejnil(a) Mountfield HK dne 15. březen 2016

Nebyl to z vaší strany trochu úmysl? Rozhodit soupeře, dát mužstvu nějaký impulz...
Hraju ve čtvrté lajně, čeká se ode mě, že budu hrát nějakým způsobem, důrazně. Jak jsem řekl, toho gólmana jsem určitě nešel nějak zranit, šel jsem po puku, po hokejce. On trošku zavrávoral, zafilmoval, a už to jelo.

Nebojíte se, že by vás takový výsledek po nadějném vyrovnání ve třetí části mohl trochu srazit na duchu?
Máme zkušený tým, každý má v play off něco odehráno a ví, jak to je. Je škoda, že gól jsme nedali my, to by tady spadl barák. Jak jsem řekl, prostě to tam spadlo Boleslavi. Byla to tvrdá práce, ale věřím, že z Boleslavi odjedeme jako úspěšný tým.

Budete chtít během venkovních duelů něco změnit, co se týče předváděné hry?
Máme svůj styl, svůj systém, který funguje. Co trenéři řeknou, to musí být pro každýho hráče svatý. Celý tým musíme hrát jako jeden muž. Věřím, že tímhle způsobem budeme úspěšní.