Preview k zápasu
st 14.3.2018 | Šimon Sedlařík

Lvi vs. Bílí Tygři, dějství první. Čtvrtfinálová bitva šelem odstartuje pod Bílou věží!

Nekonečných jedenáct dní je téměř za námi a světla extraligových bojů se v ČPP Aréně rozsvěcují znovu. Na programu je totiž první kolo play off, ve kterém Hradečtí vyzvou v souboji predátorů Bílé Tygry Liberec. Severočeši by rádi přidali už třetí finálovou účast v řadě, svěřenci Václava Sýkory pak touží vylepšit loňský historický bronz. Kdo bude po prvním střetnutí svému cíli blíže? Úvodní buly se vhazuje v 18:00!

Mountfield HK – Bílí Tygři Liberec, čtvrtek od 18:00: ON-LINE

Lvi za sebou mají letos už několikátou herní přestávku, není proto divu, že se na utkání těší celá kabina. „Když se podíváte na trénink, teď už se jede v zápasovém tempu. Všichni jsou připravení a soustředění. Nemůžeme se dočkat, přece jen pauza byla hodně dlouhá. Je na čase, aby se začalo hrát,“ burcuje kapitán Jaroslav Bednář, jenž legie Mountfieldu povede v bitvách play off pravděpodobně naposledy.

Hned na úvod čeká jeho vojáky nelehká prověrka. Vyzvou totiž Liberec, jehož fazóna z konce základní části ještě více vygradovala v předkole. „Co jsem se díval, tak je to momentálně asi mužstvo s největší formou. Nebude to vůbec lehké, musíme bojovat o každý milimetr ledu a střídání za střídáním hrát na sto procent,“ popisuje populární "Bedýnka", s jakou musí Východočeši na svého soka vyrukovat.

Tygři však svou kůži nehodlají prodat lacino. S jídlem přeci jen roste chuť, podobných klání navíc už za poslední roky absolvovali dost. „Mají zkušenosti z play off i dlouhodobé výsledky. Proti Spartě ukázali obrovskou energii a hlad po úspěchu, což si myslím, že bude pokračovat i proti nám. O to víc do toho musíme dát vše. Musíme perfektně bránit, opřít se o gólmana, hrát bez vyloučení a hlavně být trpěliví,“ dodává zkušený forvard.

Co mohou diváci ve čtvrtfinálových měřeních sil očekávat? „Bude to úplně jiný hokej, hlavně tedy první kolo. Jede se na krev, každé střídání je vyhrocené a hraje se do vyždímání. Musíme na to připravit především naše mladé hráče, kteří ještě nemají moc zkušeností, měli by být motivováni a upozorněni, o co se hraje. Je třeba je strhnout s mužstvem jako takovým,“ uzavírá Jaroslav Bednář.

V Liberci to vidí růžově. Tygry nabudila série se Spartou

Čtvrtfinálový protivník Hradeckých byl detailně rozebrán již v předcházejících dnech. Příznivci obou celků si mohli přečíst nejen srovnání měst a další statistiky ze základní části, ale rovněž i shrnutí všech letošních vzájemných střetnutí. Pozornost si rovněž zasloužily veškeré opory Severočechů, které Liberci pomohly nejen k sedmému místu v extralize, ale rovněž i minulý týden k vyřazení pražské Sparty.

Doposud se oba soupeři v rámci nejvyšší soutěže střetli dohromady dvacetkrát. Bilance je víceméně vyrovnaná – devětkrát se z výhry radovali Východočeši, jedenáctkrát slavili pod Ještědem. V pěti případech rozhodoval nastavený čas či samostatné nájezdy a hned dvanáctkrát dělila oba soupeře pouhá jedna trefa. Platí rovněž pravidlo, že na vlastním ledě se body nerozdávají – hosté uspěli jen ve třech kláních, z toho Hradec jednou, a sice v historicky prvním duelu v říjnu 2013.

V posledních letech patří Bílí Tygři k tomu nejlepšímu, co extraliga nabízí. V sezóně 2015/16 vybojovali svůj historicky první titul, když ve finále porazili Spartu, a vloni pověsili na krk stříbro. Stopku jim vystavila pouze rozjetá Kometa. K tomu navíc svěřenci Filipa Pešána v obou případech ovládli základní část. A svými ambicemi se Liberečtí, posíleni jednoznačným vyřazením Pražanů, netají ani letos – vždyť i týmové motto pro play off zní „vidíme to růžově“.

Informace k úvodnímu klání čtvrtfinále

Brány ČPP Arény se divákům otevřou v 16:30, tedy přesně 90 minut před startem duelu. Zájem o vstupenky je velký, na stadionu budou panovat zvýšená bezpečnostní opatření a u vchodů proběhnou kontroly všech návštěvníků. Doporučujeme proto dorazit na utkání s dostatečným časovým předstihem, abyste si dlouho očekávaný hokejový svátek mohli užít opravdu nerušeně.

Lístky budou k dostání na pokladnách od 13:00 až do samotného začátku, získat je však můžete také skrze on-line webovou aplikaci či v Infocentru na Eliščině nábřeží. Právě zmíněná on-line aplikace je nejpohodlnějším způsobem, jak se dostat do centra dění – lístky totiž můžete zakoupit z pohodlí domova a vyhnete se očekávaným frontám u pokladen.

Mountfield HK s potěšením kvituje, že téměř všechny vstupenky na sezení na úvodní klání čtvrtfinále jsou pryč, na stání jich zbývá ještě dostatek. Vezměte proto své známé a dorazte podpořit Lvy do prvního představení mezi osmičkou nejlepších! Hradecký hokejový tým chce totiž nejen více gólů, vítězství a radosti, ale také více spokojených příznivců!

Mimo atmosféru play off se vzácně dostane i na slavná jména minulosti. Konkrétně ta, která jsou pevně spjata s místním klubem – o první přestávce totiž do svých řad přijme další legendy Klub patriotů. Ten zatím čítá devět jmen včetně ambasadora a prvního člena pana Miroslava Řeháka. Návrh na členství splňují bývalí hráči či funkcionáři starší 50 let, kteří v hradeckém klubu působili minimálně pět soutěžních ročníků. Tipnete si, komu se tato pocta dostane nyní?

V neposlední řadě pak máte kromě podpory hokejistů možnost i něco si odnést na památku. Do extraligových stánků, tedy i do ČPP Arény, se vrací soutěž Generali Puk! Na začátku druhé pauzy hostesky do hlediště rozhodí 500 soutěžních puků, které pak diváci, po odtržení soutěžních ústřižků, na pokyn vhodí na ledovou plochu. Cílem je trefit se co nejblíže středu – vyhrát můžete stolní hokej Stiga, dres Mountfieldu HK, anebo klubovou kšiltovku.

Uvidíme se ve čtvrtek na značkách!

Sestavy z minulého utkání
J. Pavelka – Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený, Zámorský – Smoleňák, Koukal, Červený – Látal, Kukumberg, Cingel – Köhler, Berger, Šimánek – Vopelka, Zigo, R. Pavlík. Trenér: Václav Sýkora.
Will – Ševc, Pyrochta, Šmíd, Maier, Derner, Jánošík – Jašek, P. Jelínek, L. Krenželok – Bakoš, Redenbach, Ordoš – Bulíř, Filippi, M. Kvapil – Lakatoš, J. Vlach, A. Dlouhý. Trenér: Filip Pešán.