po 2.4.2018 | Lukáš Foff

Máme stále šanci, tak proč ji nezkusit využít, nachází motivaci slovinský bek Blaž Gregorc

Blaži Gregorcovi, stejně jako ostatním jeho spoluhráčům, po třetím semifinále příliš do řeči nebylo. O osudu zápasu se rozhodlo prakticky během prvních šesti minut, kdy Oceláři vstřelili tři góly. Slovinský zadák měl v zápase nejvyšší ice time z celého týmu Mountfieldu HK a u jediného gólu si připsal asistenci. Zbraně ještě neskládá a říká, že dokud existuje šance, byla by škoda ji nevyužít.

Našel byste nějaký společný jmenovatel u prvních třech branek, které byly určující pro celý zápas?
To nevím, ale měli jsme špatný začátek, hlavně těch pět minut. Dostali jsme rychlé tři góly a to, když se ti stane, tak tě to zabije. Chtěli jsme to ještě otočit, ale přišel ještě čtvrtý a pátý… Byl to jednoduše hodně špatný zápas.

Dostane se tým do křeče, když opět inkasuje jako první za tak krátkou dobu?
Dostane, samozřejmě. Musí se ale pořád makat, bojovat a věřit, že se to ještě dá srovnat a otočit, jenže to se dneska bohužel nepovedlo. Trenér při oddechovém čase říkal, že se musíme probrat a začít hrát úplně jinak. To jsme ale nedokázali.

Jaký je hlavní rozdíl ve hře Třince a Liberce? Zdá se, že se proti Ocelářům nedokážete dostat do zápasu…
Hrají velmi dobře ve středním pásmu, my se nejsme schopní vůbec dostat do jejich třetiny. Hrají rychlý a technický hokej, úplně jinak než Liberec. Ti hráli mnohem tvrdším a bojovnějším stylem. Je to velký rozdíl.

Nehráli jste i vy proti Bílým Tygrům víc do těla? Nechybí tomu to srážení se?
Možná je to pravda, nevím. Děláme všechno špatně a hlavně nebruslíme. Musíme změnit úplně všechno, pokud chceme tuto sérii ještě otočit.

Dá se na to teď dívat tak, že už není co ztratit?
Jasně, ale pořád to není 4:0, ještě není konec. Máme stále šanci, tak pro ji nezkusit využít. V české extralize se to sice, myslím, ještě nestalo, ale jinde určitě ano, že mužstvo otočilo z 0:3 na 4:3 a vyhrálo.