Ohlasy k zápasu
so 17.3.2018 | Patrik Soukup

Martin Pláněk o napínavém zvratu: Bylo by zbytečné měnit naši hru těsně před koncem

Hradečtí vedou v sérii s Libereckými Tygry 2:0 na zápasy, díky otočení vývoje druhého čtvrtfinále v třetí třetině. Nemalou zásluhu na tom má i defenzivní štít Martin Pláněk, a to i přes fakt, že si nepřipsal ani jeden kanadský bod. Se svými kolegy v obraně a výtečným Patrikem Rybárem v brance totiž dovolil Severočechům pouze jediný přesný zásah. Hradec tak mohl oslavit druhé cenné vítězství.

Bylo pro vás těžké otáčet stav zápasu, stejně jako v prvním duelu?
Samozřejmě že bylo těžké utkání zvrátit, ale věřili jsme, že to zvládneme. Do třetí třetiny jsme vstoupili s tím, že to otočíme. A to se povedlo.

Nervozita na vaší straně nebyla? Stále jste věřili vlastní hře?
Přesně tak. Nemáme co měnit. Víme, co máme hrát. Bylo by zbytečné měnit naši hru těsně před koncem zápasu. Hráli jsme pořád to samé a věřili, že tam góly napadají. Díky bohu se to povedlo.

Na konci zápasu se vás Liberečtí pokoušeli vyprovokovat. Jak těžké bylo zachovat chladnou hlavu?
To je jejich hra... Liberec si bude stěžovat a dělat podobné věci. My se musíme soustředit hlavně na sebe a oni ať si tam mluví s rozhodčími. To je jejich starost.

V závěru na to Tygři doplatili, když dostali v oslabení gól na 1:3...
Nám to jenom může pomoct. My hlavně musíme udržet nervy a tohle je jejich práce. Pro nás jedině dobře.

Choreo Fandíme všichni během 2. čtvrtfinále

📢 Dneska jste fandili všichni naplno a my vám za to moc děkujeme 🙂👏 #chcemevic

Zveřejnil(a) Mountfield HK dne 16. březen 2018

Do Liberce pojedete s cílem urvat alespoň jeden zápas nebo už přemýšlíte nad ukončením série?
To se takto nedá říct. Pojedeme tam s tím, že chceme vyhrát první zápas. Potom uvidíme, jak se to bude vyvíjet dále. Chceme urvat alespoň jedno vítězství, ale když budou dvě, tak jedině dobře.

Chcete tedy jít krok po kroku? Případně jakou hrou se chcete prezentovat na severu Čech?
Musíme jít postupně. Nesmíme myslet na to, že to bude 4:0, ale stát se může cokoliv. Navíc Liberec bude doma, takže bude ještě více nabuzený. Ale ty zápasy budou podobné, takže tam pojedeme se stejným stylem hokeje.

Jak se vám osobně hraje v play off? Hra je rychlá a plná soubojů, vyhovuje vám to?
Je to rozhodující část sezóny. Musíte do toho dát všechno. Ale hraje se nám dobře. Střídáme jenom šest obránců, takže hrajeme pravidelně a jsme v tempu. Určitě nám to vyhovuje více.