Rozhovory
út 13.8.2013 | Sanny Muharem

Martin Podlešák se trefil proti Plzni dvakrát. Je to příjemný pocit, říká

První zápas, první body. Hradečtí hokejisté vstoupili do soutěže European Trophy tím nejlepším možným způsobem. Na horkém ledě loňského mistra extraligy totiž dokázali vstřelit pět branek a následně i uspět. Na výhře má bezpochyby lví zásluhu i urostlý útočník Martin Podlešák, jenž v duelu zaznamenal rovnou dva góly.

Hradec Králové vykradl indiánskou pevnost, když na jejich ledě vstřelil hned pět branek. Na výhře se podílel i útočník Martin Podlešák, který rozvlnil soupeřovu síť v zápase celkem dvakrát. „Je to příjemné,“ směje se urostlý hráč.

„Celkově se nám hrálo dobře, ale stále to není ještě úplně ono, některé věci zkrátka musíme víc doladit a bude to ještě lepší,“ dodává náhle.

Východočeši hrají evropskou soutěž vůbec poprvé, fanoušci se tak již těší na domácí klání. Martin Podlešák však upozorňuje na to, že důležitá bude především extraliga. „Je to hlavně příprava. Ve Znojmě jsme totiž nepředvedli nic světoborného a jen jsme chtěli, aby to nyní bylo daleko lepší. Soustředili jsme se více na maličkosti, z čehož mohlo vyplynout několik přečíslení,“ myslí si Podlešák.

Řada hokejistů v dresu Mountfieldu se představila vůbec poprvé. Oproti minulému zápasu do sestavy naskočil například Jiří Šimánek, René Vydarený, Jakub Langhmmer či Lukáš Květoň. I Martin Podlešák se zatím do tempa spíše dostává. „První zápasy jsou šílené. Člověk neví, kde má plíce, kde se mu motají nohy a hraje se v naprosto jiném tempu než v tréninku. Každopádně jsme rádi za vítězství a věříme, že v evropské lize ještě nějaké přidáme,“ konstatuje vytáhlý forvard.

Na dotaz, jak zatím probíhá příprava, reaguje s úsměvem. „Cítím se zatím trochu unaveně, to ale není nic nového, to je každé léto,“ směje se Podlešák. Pod Bílou věží už se vcelku stihl zabydlet. „V Hradci se mi líbí, je tam se mnou rodina, která mi dělá krásné prostředí. Samozřejmě ale bude záležet na tom, jak se nám bude dařit v samotné sezóně,“ je přesvědčen Martin Podlešák.

Hradec tak v zajímavě obsazené soutěži European Trophy předčil prvního soupeře a připsal si důležité body. Teď jej čeká ještě souboj s Kometou, Luleou, Kärpätem Oulun, Berlínem, Hamburgem a dvakrát poměří síly s rakouským Salzburgem.

„Na zápasy se zahraničními soupeři se těším, hrají hodně technicky a jinak přistupují k soubojům, je to každopádně výzva,“ netají Podlešák.

Hradec se tak před startem samotné extraligy před zraky vlastních fanoušků představí čtyřikrát. „Budeme se snažit o to, abychom nalákali lidi do ochozů. Protože jen s nimi se nám může dařit! Jejich potřeba bude hodně důležitá. Pokusíme se jim hokej co nejvíce zpříjemnit,“ tvrdí po výhře optimisticky naladěný útočník.