Ohlasy k zápasu
ne 23.10.2016 | Matouš Soukup

Martin Štajnoch po vyhraném zápase i bitce: Zeptal se mě a už to jelo!

Zápas s brněnskou Kometou se povedl ve všech směrech. Mountfieldu se podařilo dostat do vedení už v prvním střídání, což domácím hráčům viditelně pomohlo. Zaplněné tribuny sledovaly útočný hokej plný krásných momentů, mezi kterými nechyběla gesta fair play, pět gólů v brněnské síti ani bitka s vítězným koncem pro hradeckého hráče. Tím byl slovenský obránce Martin Štajnoch, který se po jednom z ostrých střetů rozhodl umravnit brněnského Jana Káňu. A to se mu podařilo na jedničku.

Jako první tým jste porazili Brno v základní hrací době, jaké jsou pocity?
V zápase bylo dost těžkých momentů. Myslím, že to byl náš první kolektivní výkon od první do poslední minuty. Všichni jsme ze sebe vydali maximum a udělali pro tým vše, co bylo v našich silách.

Na Kometu jste vlétli hned v úvodu zápasu. Byl to váš záměr?
Určitě jsme nečekali, že dáme gól hned v prvním střídání. Chtěli jsme na ně vletět a konečně hrát tu naši nátlakovou hru, což se i povedlo. První branka nás hodně nakopla, byla dost důležitá.

Je hezké, když se v zápase objeví fair play

Utkání bylo plné ostrých zákroků, k vidění bylo i několik potyček. Jak moc zápas bolel?
Ve vyhraných zápasech to naštěstí tolik nebolí. Když tým vyhrává, střety se snáší mnohem lépe.

Zápas jste okořenil i povedenou bitkou. Byli jste s Janem Káňou domluveni?
Domluveni jsme nebyli. On celý zápas provokoval a zbytečně tam dohrával naše hráče. Když někoho od nás během zápasu znovu trefil na mantinel, potáhl jsem ho a něco jsme si řekli. On se zeptal na bitku a už to jelo (usmívá se).

Dneska jsme zvítězili všude, kde se dalo – na ledě, v hledišti i v téhle férové bitce. Super práce, #Štajny! 💪

Zveřejnil(a) Mountfield HK dne 23. říjen 2016

I přes vypjatou atmosféru došlo i na fair play gesta z obou stran. Vážíte si toho jako hráč?
Pro nás je to samozřejmě těžké, protože každý chce pochopitelně vyhrát. Pořád jde ale hlavně o hokej jako sport a je moc hezké, když se takové momenty ve hře objeví.

Na domácím stadiónu předvádíte dobré výkony, ale čím to, že na ně nenavážete i venku?
To bychom taky rádi věděli... Snažíme se najít nějaký důvod i my hráči, ale zatím se nám to nedaří. Jsme moc rádi, že na domácím hřišti s fanoušky v zádech nám to zatím opravdu šlape a doufáme, že to tak zůstane i nadále.

Pět gólů v brněnské síti, v ochozech přes šest tisíc fanoušků. Co říkáte na atmosféru?
Myslím, že pro diváky nemůže být lepší soupeř než Kometa, možná Pardubice, ale to je vše. Plné tribuny nás od úvodní minuty hnaly až do konce. Dodalo nám to opravdu dost energie. Jsme jim moc vděční a doufáme, že jim to oplatíme a v tabulce půjdeme výše a výše.