Rozhovory
so 30.3.2013 | Martin Voltr

Měli jsme na to. Tři body ležely na ledě, mrzí Aleše Půlpána

Drama juniorské baráže nebere konce. Hradečtí museli Vsetín v předposledním kole porazit a pokud chtěli mít situaci i dál pod kontrolou, muselo se tak stát za tři body. Záměr se ale svěřencům Miloše Říhy nevydařil. Od poloviny zápasu valašský tým přehrávali a povedlo se jim otočit nepříznivé skóre, jenže vsetínský gól v čase 54:00 poslal zápas do prodloužení. V neděli se tak Královští lvi musejí spoléhat už nejen na svůj výkon. „Každopádně si jedeme do Ústí pro tři body a nemůžeme myslet na to, jestli Kladno vyhraje,“ říká Aleš Půlpán, autor jednoho gólu a dvou asistencí.

Sice jste vyhráli, ale ve vaší situaci jsou dva body málo...
Dva body jsou určitě málo. Chtěli jsme tři, ležely tam a měli jsme to ve svých rukou. Bohužel jsme to ale nestrhli na svou stranu, i když jsme na to měli.

Vsetínské vyrovnání přišlo šest minut před koncem. Nemyslíš, že jste se před ním zbytečně stáhli dozadu?
To určitě ne. Vsetín moc šancí neměl, ale nám se nakupily chyby v obranném pásmu a pak přišlo nahození před bránu, které bylo tečované. Takové góly prostě padají, ale nebyla to nějaká situace, kdy by nás vyloženě přehráli. Bohužel to tam padlo. Určitě jsme se o výsledek nebáli, ale prostě se to stalo a zpátky už to nevezmeme.

Nastoupil jsi ke svému druhému utkání baráže, poprvé vedle Milana Valáška. Spolupráce vám ale sedla parádně.
Známe se už od základny, od té doby spolu hrajeme. Víme, co od sebe máme čekat a jak si navzájem pomoct.

Tvůj gól na 1:1 přišel v situaci, kdy jste hráli přesilovku a ještě měli výhodu. Neuvažovali jste, že odevzdáte kotouč?
Sice všichni řvali „dej jim to, dej jim to,“ ale podle mě je nesmysl, když máme puk na hokejce v útočném pásmu, abychom jim ho odevzdali a stavěli něco znovu. Já jsem ani nevnímal, že máme výhodu a vytáhl jsem puk nahoru. Viděl jsem, že mám prostor, tak jsem napřáhl a poslal to tam. Myslím, že to ještě bylo od jejich hráče tečované.

Ve srovnání se zápasem ve Vsetíně jste sehráli úplně jinou partii. Bylo hlavním rozdílem opravdu to prostředí?
Mě osobně je jedno, jestli na zápas přijde třicet lidí, nebo jich tam je deset tisíc. I když jsme s Karlovými Vary hráli finále mistrovství světa klubů a bylo jich tam deset a půl tisíce, tak jsem to vůbec nevnímal. Vsetíňáci mě rozhodně nerozhodili, ale je pravda, že devadesát procent týmu bylo na Vsetíně překvapeno, nebyli na to zvyklí. Myslím, že to byl jeden z hlavních důvodů, proč jsme tam podali takový výkon.

Tentokrát už ale hráli „ve výhodě“ vaši příznivci.
Fanouškům musíme poděkovat, udělali parádní atmosféru. Jejich podporu budeme potřebovat ještě v Ústí. Doufám, že dorazí v hojném počtu.

Poslední zápas hrajete v Ústí, které už nemá šanci na udržení a sestupuje. Bude pro vás výhoda, že postrádá motivaci, nebo může hrát naopak uvolněněji?
Těžko říct. My si tam každopádně jedeme pro tři body a nemůžeme myslet na to, jestli Kladno vyhraje. Věříme, že do extraligy postoupíme.

Vsetín doma neztratil ani bod, ale na druhou stranu, Kladno se zdá být ve skvělé formě...
Kladno hraje poslední dobou dobře. Má sice špatnou obranu, ale těží z brejků, při každé sebemenší příležitosti vytahuje dva hráče nahoru. Uvidíme, jak to na Vsetíně dopadne, snad se to Kladnu podaří.

Hradec udrží ve hře jen tři body

Tabulka baráže
1. Vsetín 9
2. Hradec 8
3. PZ Kladno 8
4. Ústí n/L 5

Pro hradecké juniory už skutečně platí jedna jediná varianta – vítězství na ledě Ústeckých Lvů v základní hrací době. Výhra až v prodloužení či na nájezdy by jim už dveře do extraligy definitivně zavřela, v tom případě by je totiž buď předstihl jeden z dvojice Vsetín – PZ Kladno, nebo by se všechny tři týmy srovnaly na stejném bodovém zisku, což by v minitabulce vyneslo postup Kladnu.

Pokud získají Královští lvi kýžené tři body, musí se spoléhat, že Kladno jakýmkoli způsobem vyhraje ve Vsetíně. Když se mu to také podaří za tři body, sice bude s Hradcem na jedné úrovni, jenže v tomto případě by lepší bilance ve vzájemných zápasech (6:2 a 2:5) znamenala radost pro Hradec Králové. Všechno je teď na hokejistech Vsetína, kteří se nemusí dívat doleva ani doprava a vítězství jim automaticky přisoudí extraligu.

Královéhradecký kraj podporuje mládežnický hokej