Žáci
čt 13.12.2018 | Jan Vavřina

Mikuláš s kolegy navštívili základnu, školky si užily karneval

Už se stalo dobrým zvykem, že před Vánoci se nejmenší bruslaři na stadionu potkají na dvou zajímavých akcích. Děti na základně, v 1. a 2. třídě navštíví Mikuláš se svou partičkou, aby zkontrolovali, co se děti naučily, a za to je také odměnili. Děti ze školek si zase užily na závěr bruslení karneval na ledě a i ony se těšily z drobných dárků.

V uplynulých dnech se na hradeckém zimním stadionu konaly za finanční podpory města Hradec Králové a jeho grantu dvě každoroční akce určené pro kurz ledního hokeje a mateřské školky, se kterými Mountfield HK dlouhodobě spolupracuje.

Minulý týden ve středu a čtvrtek, tedy v den, kdy chodí Mikuláš a kdy slaví svátek, dorazila do hradeckého svatostánku právě tato postava se svým ansámblem, aby všichni navštívili základnu a dvě nejmladší žákovské kategorie. Povedená partička děti trochu postrašila, ale hlavně se podívala, co ze za poslední měsíce naučily, a odměnila je dárky.

Kurz ledního hokeje má poslední trénink v roce 2018 naplánován na čtvrtek 20. prosince, poté se malí bruslaři sejdou zase po Novém roce, konkrétně v neděli 6. ledna v tradiční čas (8:30). Mohou se těšit také na karneval, to však až na konci sezóny, tedy v průběhu jarních měsíců.

Nápadité masky na ledě aneb bruslení školek zakončil povedený karneval

To děti ze školek mají trénink v maskách už zdárně za sebou. Proběhl v úterý 11. prosince a že bylo se na co dívat. Spousta princezen, zvířátek tuzemských i zahraničních, pohádkoví hrdinové, k tomu trenéři v rolích SpongeBoba a Olafa...

Touto akcí bylo ukončeno bruslení školek, se kterými dlouhodobě hokejový klub Mountfield HK spolupracuje. Trenéři zhlédli, jaké pokroky malí caparti udělali od září a odměnili je za to rovněž několika pamlsky. Bruslení školek touto akcí skončilo, děti mají od Nového roku naplánované zase jiné aktivity jako plavání apod.

Co na již tradiční setkání v maskách a se vzácnou návštěvou říká vedoucí sportovních tříd Martin Stehno? „Za nás jsou to perfektní akce, které za sebou vždy zanechají velkou a hlavně kladnou odezvu. Přijdou se podívat rodiče i prarodiče dětí a vidí pokroky, které děti za tu dobu udělaly. Pro nás je to zadostiučinění, když vidíme, jak to dětem jde a jaký je o bruslení a potažmo lední hokej zájem. Určitě počítáme s tím, že tyto aktivity, které jsou už několik let zaběhlé a fungují, budou pokračovat také do budoucna,“ vzkazuje Martin Stehno, který děti potěšil povedenou maskou Olafa.


Fotogalerie