so 28.2.2009 | Michal Luňák

Milan Karlíček: ,,Možné vedení 2:0 na zápasy nám uteklo mezi prsty”

Svěřenci trenéra Pazourka dokázali navázat na dobrou hru v obraně ze čtvrtfinále i v semifinálové sérii v Ústí nad Labem. Pilířem obranné vazby týmu je Milan Karlíček. Ten se výrazně zapsal do děje druhé semifinálové bitvy. Nejdříve dokázal svou brankou vyrovnat na 1:1 a na konci druhé třetiny pak nešťastně vyhodil kotouč mimo ledovou plochu, což Ústí potrestalo vedoucí brankou Romana Němečka. ,,Bohužel se to stalo a už to nejde vzít zpátky. Ten puk mi tam nějak poskočil a hned jsem věděl že je zle,“ vrátil se ještě k nešťastnému momentu hradecký obránce. Ten si se svým týmem odváží na východ Čech jeden důležitý poznatek. ,,Všichni jsme si tady uvědomili, že Ústí je tým co se dá porazit a my to určitě zase zkusíme.“

Smíšené pocity měl po utkání hradecký obránce Milan Karlíček. Ten by očividně a logicky vyměnil dobrý pocit z předvedených výkonů na druhý bod. ,,Ani nevím jestli se to dá tak nazvat že máme dobrý pocit. Asi málokdo čekal, že budeme z Ústí odjíždět za stavu 1:1. Na druhou stranu nám těsně mezi prsty uteklo možné vedení v sérii 2:0. Nedá se nic dělat, jedeme do Hradce za stavu 1:1. Všichni jsme si tady uvědomili, že Ústí je tým co se dá porazit a my to určitě zase zkusíme,“ začal své hodnocení Milan Karlíček.

V prvním semifinále byl Hradec v druhé polovině střetnutí pod velkým tlakem Lvů. Páteční utkání však vypadalo opticky úplně jinak. ,,Dnes se ukázalo pod jakým velkým tlakem Ústí je a že prostě postoupit musí. Na nás nějaký tlak také je, ale není to tak extrémní. Ústí vedlo 1:0 a 2:1 a stále bylo vidět jak se bojí o výsledek a snaží se hlavně bránit. To je právě v hokeji ta největší chyba. Když přestanete hrát aktivně a zalezete do obrany, tak to dopadne jako dnes a Ústí dostalo na 2:2,“ vysvětloval hradecký obránce.

Druhou třetinu začal a také ukončil právě Milan Karlíček. Ten začátek byl jistě příjemnější, jelikož zaznamenal vyrovnávací branku. ,,Ta moje branka měla dva důvody. Jedním byla velká chyba Ústí, které naprosto propadlo a druhým důvodem byl Patrik Fořt. Ten mě viděl jak si najíždím a připravil mi skvělou pozici,“ poděkoval za asistenci střelec vyrovnávací branky.

Na závěr třetiny však Milan Karlíček jistě rád zapomene. V oslabení chtěl vystřelit kotouč ze třetiny a ten bohužel pro jeho tým skončil v hledišti. Hradec šel tak do tří a z této situace dalo Ústí v začátku třetí třetiny vedoucí branku. ,,Bylo mi v tu chvíli hodně špatně. Ve finále z toho pak padl ten gól, takže mě to mrzí moc. Bohužel se to stalo a už to nejde vzít zpátky. Ten puk mi tam nějak poskočil a hned jsem věděl že je zle,“ popisoval Milan Karlíček události z konce druhé třetiny druhého semifinále.

Hradecký obránce se zamyslel nad tím, zda bude domácí zápas s Ústím těžší než ty na severu Čech. ,,To je těžké říct. Ústí je natolik zkušené, že jistě bude chtít hrát stejně doma i venku. Na nás teď je, abychom nepodlehli té atmosféře která bude. Očekáváme a doufáme, že nás přijde podpořit hodně diváků. My musíme však zůstat u té hry která na Ústí platila tady u nich.“

Milan Karlíček by rád opakoval šesté utkání s Vrchlabím. To se odehrálo ve vynikající atmosféře, která týmu hodně pomohla. ,,Tam se to přesně sešlo. Byla vynikající atmosféra a my zároveň dokázali hrát to co jsme si řekli. Věřím, že toto dokážeme zopakovat v teď v semifinále,“ zakončil po druhém semifinále Milan Karlíček.