Ohlasy k zápasu
út 22.3.2016 | Lukáš Foff

Misky vah se lehce převažují na naši stranu, burcuje tým třígólový Jaroslav Bednář

„Gólů jsem dal letos jako šafránu,“ říká mimo jiné v rozhovoru Jaroslav Bednář. V pátém čtvrtfinále však vstřelil hned tři a přiměl tak diváky, aby na led vhodili své čepice. Zejména jeho zásluhou odvrátil Mountfield první mečbol soupeře a série se tak znovu stěhuje do Mladé Boleslavi.

David Rittich chytal doposud výborně, v úterý si vybral slabší chvilky. Jak to pro vás bylo důležité?
Je pravda, že mu tato série vychází. My jsme dosud neodehráli výrazně špatný zápas, ale vždycky nás vychytal na nájezdy. Dostal se do velké pohody. Jsme rádi, že jsme nepropadli panice, všechno jsme na něj házeli a něco tam napadalo.

Za stavu 4:1 to vypadalo, že je hotovo, ale nebylo, že?
Nebylo, protože měli přesilovku pět na tři, kterou jsme sehráli špatně a nechali jsme Klepiše vystřelit. Já jsem navíc dvě minuty před koncem udělal taktický faul, jinak by jel Páca (Pacovský) sám na bránu. Naštěstí se to vyplatilo. Káca byl horkej a chytil by to, ale nikdy nevíš…

Nebál jste se, že z toho bude trestné střílení?
Trošku jsem se modlil, ale říkal jsem si, že zakončil a pravidla jsou v tomhle ohledu daná. Naštěstí to tak rozhodčí posoudil a vyloučil mě. Jsem rád, že to bylo odmakané a máme další bod.

Tři góly nic neznamenají, musíme se soustředit na čtvrtek

Vstřelil jste svůj první hattrick v Hradci Králové, jste rád, že přišel zrovna v takovouhle chvíli?
To vůbec, já tohle nepočítám. Jsem rád, že jsem dal góly, protože těch bylo letos jako šafránu. Pomohl jsem týmu a to je hlavní. Jinak tři góly nic neznamenají a musíme se soustředit na čtvrtek.

Mladá Boleslav vede 3:2 v sérii. Myslíte si, že se ale mění rozpoložení obou týmů?
Tak zaprvé musíme předvést stoprocentní výkon ve čtvrtek a za druhé misky vah se lehce převažují na naši stranu, protože oni budou muset. My tam jedeme s tím, že musíme hrát trpělivě a bez faulů a když se budeme rvát do brány, tak nějaké góly dáme.

Když hattrick, tak kšiltovky a čepice na led! Hradečtí fanoušci to moc dobře vědí. A přeběhnou kvůli tomu klidně celý sektor. :-)

Zveřejnil(a) Mountfield HK dne 22. březen 2016

Je to hodně rozdílný hokej, když se hraje ve ŠKOENERGO Aréně tím, jak je hřiště užší?
Hlavně je tam strašné vedro! Je to narvané a hala je malá, takže tam teploměr ukazuje asi pětadvacet stupňů. Led tam velmi rychle ztrácí kvalitu a mnohem hůř se s pukem míchá. Přihrávky skáčou, kam chtějí… To vedro je tam opravdu úmorné.

Je to jeden z důvodů, proč jste volil při nájezdech střelu místo kličky?
Spíš jsem byl přesvědčený, že si Rittich pohlídá lapačku a udělá mi prostor na straně s vyrážečkou. Čekal jsem, že půjde rameny trochu víc doleva. On prokázal, jakou pohodu měl, anebo pořád má. Já nevím, jak se po tomto zápase cítí. Až jsem se po nájezdech styděl, protože jsem byl stoprocentně přesvědčen, že se na tu levou stranu pohne. Jeho pohoda převážila tu mojí.

První gól nás sice nakopl, ale oni nepřestali hrát až do konce

Ukázalo se jak je důležité pro Hradec dát první branku? Zápas stojí mnohem méně sil…
My jsme sice dali první gól, ale oni měli pořád nebezpečné brejky a měli toho poměrně hodně. Káca se dneska docela zpotil. První gól podle mě vůbec nerozhodl. Nás to sice nakoplo, ale oni nepřestali hrát až do konce.

Hradec poměrně zjednodušil hru a volil častěji delší nahrávky místo postupné kombinace. Je to taktický záměr?
Síly postupně ubývají a každý se snaží hrát technicky a bez větších fyzických kontaktů. Alespoň z mé strany to tak bylo. Já jsem se tolik nesrážel, ale snažil jsem se víc hrát hokej a byl jsem odměněn. Doufám, že ve čtvrtek to bude podobné…