Akademie ČH
pá 5.12.2014 | Lukáš Štěrovský, Rudolf Bernart

Mládežnické hvězdy měsíce listopadu: Jiří Uhlík, Filip Hronek, Martin Štohanzl

Velice povedený měsíc zažili hokejisté v podstatě všech mládežnických kategorií v Hradci Králové během listopadu. Junioři i mladší dorost vyhráli základní část svých skupin, přičemž oba celky dokázaly dotvořit sérii, čítající v případě juniorů osmnáct, a třináct, co se mladšího dorostu týče, vítězství v řadě. Starší dorostenci zase předběhli Jihlavu v souboji o čtvrté místo, zajišťující přímý postup do skupiny play-off.

Jiří Uhlík: Porážka nám může jen a jen prospět

První porážka pro juniorský celek přišla až s nadstavbovou částí – do té doby šlo podle Jiřího Uhlíka vše jako na drátkách. „Myslím si, že zatím sezónu zvládáme podle předpokladů. První část jsme zvládli bez problémů. Až na jeden zápas, který jsme urvali až na samostatné nájezdy, jsme vše relativně hladce vyhráli, ale to hlavní je teprve před námi,“ přiznává s pokorou mladý útočník.

Byl to právě Vsetín, jenž loni sebral doslova v poslední chvíli hradecké juniorce postup do extraligy. Ten samý soupeř přichystal Mountfieldu i první letošní porážku. „Zlomový moment byl, když jsme za stavu 3:1 dostali kontaktní gól tři vteřiny před koncem druhé třetiny. Vsetín na nás ve třetí části vlétl a napadalo jim to tam. Hráli jsme zbytečně moc oslabení, toho bychom se měli vyvarovat,“ nabádá hvězda juniorky za měsíc listopad.

Nicméně prohra podle jeho slov přišla možná v ten nejlepší moment. „Může to prospět. Někdy prohra musí přijít, nemůžeme vyhrávat celou sezónu – čím dřív, tím líp. Samozřejmě hlavní je ale postoupit do juniorské extraligy, pro to děláme vše, podmínky pro trénování jsou dobré. Z osobního hlediska chci pak být co nejvíce prospěšný týmu. Taky se mi už jednou podařilo hrát zápas za áčko a chtěl bych přidat i další,“ uzavírá člen kádru Aleše Krátošky.

Měsíc Kategorie Z G A B +/- TM
listopad 2014 junioři 7 9 8 17 +14 0

Filip Hronek: Snad vše dotáhneme do úspěšného konce

V kategorii staršího dorostu, který vede Jiří Slabý, byl hvězdou za měsíc listopad zvolen obránce Filip Hronek. „Samozřejmě si vážím toho, že mě trenéři vybrali, ale nekoukám na to. Důležitější je, aby se dařilo celému týmu,“ má jasno hráč Královských lvů.

Proč si myslí, že byl vybrán právě on? „To přesně nevím,“ přiznává s úsměvem. „Snažím se ke každému tréninku i zápasu přistoupit na sto procent. Když o tom tak přemýšlím, trenérům se mohl líbit třeba zápas v Liberci, kde jsem měl několik lepších momentů a přihrávek, ale stejně – důležitější jsou výsledky celého týmu,“ opakuje důrazně produktivní bek.

Když je řeč o týmu, v kabině staršího dorostu je po listopadu znát nadšení. Jakpak by také ne, vždyť hokejisté dokázali přeskočit Jihlavu v boji o poslední, čtvrtou příčku zajišťující postup přímo do skupiny play-off. „Z týmového pohledu vládne v kabině pochopitelně spokojenost. Jsme šťastní za to, že jsme smazali ztrátu a dostali se na pozici zajišťující postup do play-off. Doufám, že se nám to podaří dotáhnout do úspěšného konce,“ přeje si Hronek.

Má na mysli hlavně zápas s Jihlavou, nad kterou mají Lvi náskok jen tří bodů, a s níž se utkají na vlastním ledě již v pátek. „Připravovali jsme se stejně jako na předchozí zápasy, které nám přinesly úspěch. Určitě je také lepší hrát doma než venku. Musíme se prostě dostat do play-off a v něm vyhrát poslední zápas,“ říká Filip Hronek.

Měsíc Kategorie Z G A B +/- TM
listopad 2014 starší dorost 8 1 4 5 +13 41

Martin Štohanzl: Snažíme se, aby v týmu byla pohoda

Martin Štohanzl, kapitán mladšího dorostu, i přes skvělé týmové výsledky není zcela spokojen s tím, co předváděl na ledě on sám. „Z osobního hlediska to v listopadu nebylo extra výborné, ale snažil jsem se podat stoprocentní výkon v každém zápase, hrát co nejvíce pro tým – vyplácí se to, body jsou, snad budou i dál,“ přeje si hráč.

I tak si tým Tomáše Martince v listopadu připsal nebývale úspěšnou sérii, kdy vyhrál všech sedm utkání. Jeho série vítězství sahá nyní ale mnohem dále, aktuálně čítá již čtrnáct zápasů. „To je zásluha týmu, kdy dřeme jeden pro druhého. Je to neskutečné, ještě jsem nezažil takhle dlouhou šňůru. Ceníme si toho, snažíme se, aby v týmu byla pohoda,“ říká patnáctiletý hokejista.

Ten má jasno ohledně cílů v aktuální sezóně. „Z týmového pohledu už máme jistý postup do play-off, takže se probojovat hlavně na mistrovství České republiky. A z osobního hlediska? Dovést tým až na toto mistrovství,“ přiznává jako správný kapitán.

Hradecký hráč si už vyzkoušel i reprezentační barvy. „Je to výzva pro všechny hráče. Je to jenom o dřině, snažit se, snažit se, snažit se,“ uzavírá Martin Štohanzl.

Měsíc Kategorie Z G A B +/- TM
listopad 2014 mladší dorost 7 6 3 9 +10 16

Foto Martin Štohanzl: Facebook Juniorský hokej SK/CZ.