Akademie ČH
st 12.9.2018 | Adam Kodet

Mládežnické soutěže se rozjely. Juniory čeká domácí derby, dorost bitva s Tygry

Zatímco po extraligových kluzištích se začnou hráči A-týmů prohánět až tento víkend, mládežnické výběry už mají první zápasy za sebou. Junioři už stihli odehrát dvě mistrovská utkání, dorostenci se zatím představili jen jednou. V následujících dnech je čeká další porce zápasů – obě kategorie jedou do Boleslavi, mladší navíc vyzve ve čtvrtek na domácím ledě Liberec, starší přivítá v sobotu v prvním derby v sezóně Pardubice!

kategoriedatumdomácíhostéčas (hala)
JUN čt 13.9.2018 Ml. Boleslav Mountfield HK 17:00  
DOR čt 13.9.2018 Mountfield HK Liberec 17:30 (hala I)  
JUN so 15.9.2018 Mountfield HK Pardubice 12:00 (hala I)  
DOR so 15.9.2018 Ml. Boleslav Mountfield HK 13:00  

První ostré derby v nové sezóně obstarají junioři

Tabulka DHL ELJ – B
1. Havlíčkův Brod 7
2. Mladá Boleslav 6
3. Mountfield HK 2
4. Sparta Praha 2
5. Pardubice 2
6. Liberec 2

Týmu juniorů se jako první soupeř postavil ve čtvrtek 6. září Havlíčkův Brod, jakožto jeden z extraligových nováčků. V bojovném utkání byli šťastnější domácí, jenž svého soka porazili fotbalovým výsledkem 1:0. Hradečtí se navíc neprosadili ani v následném prodloužení a samostatných nájezdech, Bruslaři tak brali z úvodního utkání sezóny všechny čtyři body.

Reparát mohli Lvi složit v následujícím zápase, ve kterém v sobotu 8. září v domácím prostředí nastoupili proti Bílým Tygrům z Liberce. Utkání bylo na góly podstatně bohatší než to úvodní, v základní hrací době jich padlo hned osm. V polovině utkání vedli hosté z Liberce už 3:1, hradečtí junioři se ale nevzdali a dokázali skóre zápasu otočit ve svůj prospěch. V poslední minutě však Bílí Tygři využili závěrečnou power-play a vyrovnali na 4:4. O bonusovém bodu pro Hradec rozhodl v prodloužení Vojtěch Síla.

V následujících dnech se junioři Mountfieldu HK představí v dalších dvou utkáních. Nejprve ve čtvrtek 13. září v 17:00 zajíždějí do Mladé Boleslavi. Bruslařský klub jim má co oplácet, vždyť loni Mountfield vyřadil ve čtvrtfinále play off právě mladoboleslavský tým. Ten měl navíc vstup do soutěže lepší než Hradec, vyhrál totiž obě svá dosavadní utkání – Pardubice porazil 5:4 po prodloužení, Spartu 3:2. V sobotu od 12:00 se pak Východočeši představí znovu před domácím publikem, vyzvou svého rivala z Pardubic. Dynamo na svou první výhru čeká. Padlo právě s Bruslaři a také s Havlíčkovým Brodem 2:4.

Jak se bude dařit dorostu po kanonádě?

Tabulka ELIOD ELD – S
1. Mountfield HK 4
2. Mladá Boleslav 4
3. Kometa Brno 4
4. Pardubice 4
5. České Budějovice 3
6. Jihlava 1
7. Liberec 0
8. Havlíčkův Brod 0
9. Žďár nad Sázavou 0
10. Tábor 0

V prvním letošním utkání změřil dorost Mountfieldu HK síly s nováčkem z Tábora a do soutěže nemohl vkročit lépe. Soupeře na domácím stadionu rozstřílel poměrem 10:0, další góly přidal v nájezdech a v tabulce se hned po prvním kole vyhřívá na prvním místě. Za zmínku stojí rovněž pět kanadský bodů Šimona Marhy a nula Jakuba Tichého.

Na povedený vstup do nového ročníku extraligy budou chtít svěřenci trenérů Luštince a Štohanzla navázat nejprve ve čtvrtečním domácím klání proti Liberci (od 17:30) a také v sobotu na ledě Mladé Boleslavi (od 13:00). Liberec v prvním zápase schytal na vlastním ledě osmičku od Pardubic, Boleslavští si naopak jasným výsledkem 9:1 poradili s týmem Žďáru nad Sázavou.