Ohlasy k zápasu
út 25.9.2018 | Lukáš Foff, Klára Petrásková

Mladík Radovan Pavlík o rozhodujícím gólu: Trenér nejdřív řval střídej, pak zase jeď!

Radovan Pavlík cítí, že mu vedení v letošní sezóně zatím věří. Vysoký čas na ledě měl už v Lize mistrů, kde si navíc vypracoval spoustu gólovek, ale ne a ne prorvat puk do sítě. Po zranění se objevil na Spartě ve druhém letošním extraligovém utkání a odměnil se trenérům vítězným gólem v prodloužení. Skvěle chytajícího Matěje Machovského prostřelil ranou mezi betony.

Vstřelil jste rozhodující gól v prodloužení přesnou střelou mezi betony. Měl jste čas mířit?
Trenér nejdřív řval střídej, pak zase jeď a já nevěděl, co mám dělat. Už jsem chtěl jet střídat, ale když jsem viděl tu situaci, tak jsem pokračoval a soustředil se na to, abych dobře trefil puk. Zaplaťpánbůh to tam spadlo.

Vypukla po takovémhle zápase velká euforie?
Jo, bouchlo to. První třetina byla z naší strany špatná a pak je to těžké, když celý zápas dotahujete. Stojí to spoustu sil, ale naštěstí jsme to otočili.

Vnímali jste, že jste lepší než Sparta a že do nich opravdu bušíte?
No, v první třetině jsme na ně měli vletět, ale nevletěli a podle toho to vypadalo. Ve druhé části se to zlepšilo a třetí třetinu už nám přišlo, že výsledek jen brání. My jsme se snažili dát nějaký gól, klidně nehezký a to se povedlo.

Tentokrát bylo štěstí na naší straně

Je těžké v takových zápasech udržet pozitivní myšlení, že to tam opravdu spadne?
To udržet musíte, protože jinak by to nešlo hrát. Není to jednoduché, ale když vidíte, že soupeř pouze vyhazuje, tak věříte, že tam nějaká šmudla spadne. Někdy to tak není, někdy jo. Tentokrát bylo to štěstí na naší straně.

Do třetí třetiny jste šli v oslabení třech proti pěti. Ubránit to byl zřejmě klíč k obratu, že?
Přesně tak. V kabině jsme si řekli, že když to ubráníme, tak to otočíme. Pak jsme měli stejnou přesilovku i my a měli v ní velkou šanci. Bylo by lepší dát gól už v ní a nestálo by to tolik sil.

Děkovačka po výhře na ledě Sparty 2:1p

📢 Ani dneska jsme na území Sparty nebyli sami. Výsledek společné práce? 2 cenné body 👌

Zveřejnil(a) Mountfield HK dne Úterý 25. září 2018

Nevytáčel vás už Matěj Machovský, který chytal opravdu ve skvělé formě?
Je to reprezentační gólman, takže je výborný. Musíme prostě před gólmany dělat bordel. Pak se jim to chytá hůř. Jak se říká, co vidí, tak chytí.

Moc trenérům děkuji, že mi věří a dávají mi tolik šancí

Prodali jste v utkání tu dravost a sílu, která by vás letos měla zdobit?
Máme snad nejmladší tým, což se někde musí projevit. Důležité je, že hrajeme soudržně a jsme tým. Na ledě je to opravdu vidět. Poučili jsme se z prvního zápasu, kde jsme dostali facku. Alespoň jsme neměli nos nahoru a šli jsme s pokorou. Od té doby takhle pokračujeme zápas od zápasu a vychází nám to, za což jsme rádi.

Vy letos dostáváte prostor i při oslabení, které hrajete s Patrikem Miškářem. Jak vám to svědčí?
Sedí nám to, protože jsme spolu hráli i v mládežnických kategoriích. Jsme na sebe zvyklí a jak jsme mladí, tak si rozumíme. Chceme hrát hodně aktivně, aby to vůbec nezavezli do pásma. Jsme moc rádi, že nám dávají trenéři prostor i v oslabení. Moc trenérům děkuji, že mi věří a dávají mi tolik šancí.

Je dobré pro sebevědomí, že jste porazili nejenom týmy ze spodní části tabulky, ale i silnou Spartu a navíc na jejím ledě?
V lize to podle mě nikde nejsou povinné body. Týmy se zlepšují a je to pořád vyrovnanější. Jsme rádi, že nám to takhle klape. Teď nás čeká série Třinec, Karlovy Vary a Kometa. Těžká utkání, musíme dobře zregenerovat a připravit se teď na Třinec.