čt 12.10.2017 | Lukáš Foff

Mladší dorostenci uhájili domácí neporazitelnost a porazili Brno 4:1

Hradečtí mladší dorostenci doma opravdu válí. Pátý zápas v ČPP Aréně a opět jsou z toho tři body. Tentokrát na svěřence Petra Luštince nestačila Kometa Brno, která sice v utkání rychle vedla, ale Jušta dvěma góly pohotově otočil skóre. Ve druhé části navíc Lvi beze zbytku využili přesilovku pět na tři a poté i klasickou verzi početní výhody a o výsledku bylo rozhodnuto. V dalším kole si to rozdají o první místo s Libercem.

Hradec brzy prohrával, pak ale skóre rychle otočil

Začátek utkání byl velmi opatrný a první větší šance se zrodila až na konci páté minuty. Tichý ale společně s obranou stihl zakročit. Pak ale hradecký gólman fauloval a Kometa nabídnutou příležitost využila. V čase 6:28 se krásnou bekhendovou střelou do horního rohu zapsal mezi střelce Jakub Kalčík. Lvy to ale nakoplo a srovnáno bylo prakticky záhy. V osmé minutě se v brankovišti nejlépe zorientoval Jan Jušta a doklepl puk do sítě – 1:1.

V 11. minutě se opět ukázal Jan Jušta a sám otočil vývoj utkání. S pukem přejel prakticky celé kluziště a střelou na dlouhou tyč překonal Marka Vystavěla, kterého trenéři stáhli z brány a nahradili Pavlem Nešťákem. Oba celky měly díry v obraně a gólmani museli několikrát předvést dobrý zákrok. Proti Boštíkově ráně brněnský brankář vytrčil lapačku, na druhé straně Tichému pomohl obětavý zákrok Králíka.

Brněnskou nedisciplinovanost Lvi dokonale ztrestali

Ve druhé dvacetiminutovce šli Hradečtí hnedka do čtyřech, protože Naar fauloval. Oslabení ale sehráli skvěle. Velmi aktivní Jušta poté nezachytil dlouhý pas, jinak by jel sám na brankáře. Hradec byl lepší a vytvářel si více šancí. V jedné takové Marek Pelda pouze o kousek přestřelil. Nešťák chytal velmi dobře a dlouho odolával, poradil si i se střelou Langa.

Ve 37. minutě ale Brno oslabil Jakub Malý a v následném oslabení se navíc dopustila Kometa dalšího prohřešku, protože hrála v pěti. Dvojnásobnou přesilovku zužitkovali domácí mladíci dokonale. Nejprve z mezikruží vstřelil branku Filip Boštík a o 41 sekund později využil klasickou přesilovku Radim Šlaicher. Východočeši tak šli do kabiny za příjemného vedení 4:1.

Hradec v klidu kontroloval vedení

Kometě nezbývalo nic jiného, než do třetí části vletět a zkusit dát rychle gól. Šanci na to měl Jakub Kos, který umně tečoval ránu od modré, ale Tichý prokázal pohotové reflexy. Stejný hráč mohl snížit i ve 47. minutě, ale byl při střele faulován Šlaicherem, takže i z toho sešlo.

Brno tlačilo, ale Hradec víceméně bez problémů odolával. Vrásky trenérům přidělal akorát Václav Rašovský, který nádherně vymíchal dva hradecké beky, ale tváří v tvář Tichému nechal vyniknout lapačku hradeckého brankáře. Poslední slovo mohl mít Matyáš Budina, ale ten pro změnu ztroskotal na Nešťákovi. Hradec tedy udržel domácí neporazitelnost a v příštím kole si to rozdá s Libercem o první místo v tabulce.