pá 9.2.2018 | Patrik Soukup, Matouš Soukup

Mladšímu dorostu nevyšel ani druhý domácí zápas. Týmu Havířova podlehl 1:3

Po těsné čtvrteční prohře s Přerovem dostali mladší dorostenci rychlou možnost reparátu. O den později totiž na svém ledě přivítali tým Havířova, se kterým doposud drželi vyrovnanou bilanci. Oba vzájemné duely zatím ovládl hostující celek. Nastavené schéma se ke smůle Hradeckých nezměnilo ani po třetím zápase. Havířov se v závěru první třetiny ujal vedení, které v průběhu hry ještě o dvě branky navýšil. I když se Lvům povedlo v 53. minutě snížit a zdramatizovat koncovku, manko na svého soupeře už stáhnout nedokázali.

Do vedení se jako první dostali hosté

První minuty utkání patřily hradeckému Mountfieldu, úvodní brance ale ve 2. minutě zabránila zvonící tyč za hostujícím Ludvíkem. To ale bylo na delší dobu ze strany svěřenců Petra Luštince vše. Hra se postupně vyrovnávala, až začínal mít více ze hry Havířov. Důkazem toho byl únik Adámka ve 4. minutě, který výborně vychytal Sajdl, nebo dlouhá přesilová hra pěti proti třem ve 12. respektive 13. minutě.

Právě v ní Slezané vstřelili branku, kterou ale rozhodčí Kratochvíl ještě neuznal, jelikož přerušil hru chvíli před tím, než puk do odkryté klece dopravil Lukáš Adámek. Skóre se znovu mohlo měnit v čase 15:01, jenže výhodu trestného střílení havířovský Byčkov nevyužil. To nakonec AZ mrzet nemuselo, jelikož o 12 sekund později se prosadil tečí dorážky Bochnaka Lukáš Adámek a stanovil konečný stav po první třetině – 0:1.

Slezané ovládli i druhou třetinu

Hradec znovu začal aktivně a hned v 23. minutě měl šanci na vyrovnání po střele Boštíka, jenže nikdo z domácích útočníků nedokázal kotouč dorazit do hostující branky. Po této šanci se začala hra opět vyrovnávat a přelévat ze strany na stranu. Vše změnil až moment v 27. minutě, kdy předvedl krásný kousek Filip Byčkov, když si vyjel zpoza branky a vymetl horní roh Sajdlovy branky – 0:2.

Snížit ho mohl ihned po buly Lukáš Pajer, jenže jeho střela zápěstím skončila těsně vedle pravé tyče. Následovaly už pouze šance pro hosty, kteří kontrolovali hru výbornou defenzivou a přesnými přihrávkami. V 31. minutě se sám před Sajdlem zjevil Bochnak, jenž ale nezamířil přesně. Do podobné situace se dostal ještě Adámek, ale ani on s rychlou kličkou neuspěl. Do šaten se tedy šlo za dvoubrankového vedení Havířova.

Havířov dotáhl zápas do vítězného konce

Na domácí hráče ale čekalo hned v úvodu třetí části nemilé překvapení, protože puk z vlastní sítě museli lovit hned po 18 sekundách hry. Naopak pro hosty šlo o uklidňující branku, o kterou postaral Wiktor Bochnak, když nejprve tečoval nahození od modré a poté ho i dorazil – 0:3. Zdálo se být rozhodnuto, přesto Hradečtí ještě bojovali. Nicméně přes obranný val Havířova se jim procházelo velmi těžko.

Naději vykřesal pro svůj tým v čase 52:17 kapitán domácích Martin Janda, když tečoval nahození od modré čáry přesně k levé tyčce Ludvíkovy klece – 1:3. Hradec ožil, ale ke zvratu v zápase to nestačilo. Havířov si dvoubrankový náskok vzít nenechal i díky útočným faulům Východočechů v závěru zápasu. Mountfield tak poprvé v sezóně prohrál dvě utkání v řadě.

Petr Luštinec (Mountfield HK):
Když se má hrát dobrý hokej, tak se musí poctivě trénovat. A my se právě musíme vrátit k poctivému tréninku, protože dneska jsme narazili na kvalitního soupeře, který nás přehrával celé tři třetiny. Byli jsme všude pozdě, nestíhali jsme, nešly nám rozehrávky, nešli jsme ani do těla, prostě nám všude chyběl ne jeden, ale tři kroky. Neplnili jsme ani věci, které jsme si řekli v kabině.

Tomáš Potěšil (AZ RESIDOMO Havířov):
Domácí nastoupili v omlazené sestavě, což bylo trochu znát. V celém utkání jsme bruslili lépe než soupeř a od toho se odvíjel zápas. Od nás určitě slušné utkání a zasloužená výhra.