Rozhovory
čt 17.1.2013 | Sanny Muharem

Mohl hrát za Beroun, počkal však na Hradec. Nabídky si cením, říká Miroslav Třetina

Hradecký klub ve středu přivítal novou posilu. Pod Bílou věž zamířil Miroslav Třetina, který ještě v letošní sezóně oblékal dres Havlíčkova Brodu. Ve středu nastoupil k prvnímu utkání, premiéra v barvách Královských lvů mu ale notně zhořkla. Východočeši prohráli s Třebíčí 2:5. Přestup dvaatřicetiletého hokejisty se rodil vcelku těžko, provázela jej totiž řada komplikací. Nakonec se vše podařilo dotáhnout do konce a útočník Třetina bude v Hradci Králové do konce sezóny formou hostování.

Kolem tvého přestupu bylo hodně komplikací, nakonec to dopadlo. Jsi rád, že můžeš hrát právě v Hradci?
Rozhodně! Chci hrát hokej, Hradec měl zájem, takže mě to potěšilo. Je to dobrý klub s perfektním zázemím. Mám zde výborné spoluhráče, moc se těším.

Co od tebe vedení očekává? Řekli jste si, co bys tu zhruba měl hrát?
Pan Kmoníček očekává góly, což je jasné (směje se). Budu se snažit být prospěšný a přispět nějakým bodem. Musí se dařit především celému mančaftu.

Tvůj přestup se rodil docela těžko. Dlouho nebylo jisté, zda se veškeré legislativní záležitosti dotáhnou do konce...
Já už se k tomu raději po minulé zkušenosti vyjadřovat nebudu (směje se). Nevím, zda to byl ze strany Brodu nějaký záměr či nikoliv, ale to už je teď jedno. Nakonec se to podařilo, můj přesun se vydařil a já se mohu soustředit jen na hokej.

V Havlíčkově Brodě jsi musel odevzdat výstroj. Máš vůbec v čem hrát?
Už ano. V úterý jsem dostal nové věci, tak doufám, že si na ně zvyknu rychle (směje se).

Ještě nedávno jsi hrál za Rebely, nyní už na východě Čech. Co se týče umístění v tabulce, zase tolik velký rozdíl tě nepotká. Je to pro tebe pozitivní?
Je pravda, že jsou na tom oba týmy hodně podobně. Jsou to zrovna soupeři, kteří bojují o první osmičku. Cíle jsou podobné. Jak Hradec, tak Havlíčkův Brod ale mají na to, aby hráli výš. Bohužel se ale někdy nedaří, je to prostě sport.

Ve hře byla ale i nabídka Berouna, který o tebe měl zájem. Můžeš to trochu přiblížit?
Znám se s trenérem Petrem Novákem, který tam právě trénuje a také majitelem panem Dočekalem. Ti byli první, kteří mě kontaktovali, za nabídku jsem byl samozřejmě rád, ale pořád jsem chtěl hrát radši play-off. Táhlo mě to hokejově do jiného klubu. Nabídky si vážím, počkal jsem ale na další a vyplatilo se.

Znal jsi z hradecké kabiny již někoho z dřívějška?
Znám Vláďu Říhu, se kterým jsem v Jihlavě hokejově vyrůstal. Prošli jsme společně několika mládežnickými kategoriemi. Ostatní kluky samozřejmě také znám, přece jenom už se nějakých pět šest let potkáváme v rámci první ligy (přemýšlí)… no, možná už i víc (směje se).

Hrál jsi hned v elitní formaci společně s Michalem Mikeskou a Petrem Haluzou. Čekal jsi tak ostrý start?
Rovnýma nohama do toho. Proč ne. Musel jsem si s tím poradit, bohužel nám zápas nevyšel, snad se ale zlepšíme.

Foto: hcrebel.cz