ne 11.10.2015 | Klára Petrásková, Radek Špryňar

Moje góly? Vím, že přijdou, má jasno nejlepší hradecký nahrávač Jaroslav Bednář

Po dvou porážkách si Mountfield spravil chuť těsnou výhrou nad Zlínem 2:1. Nechyběl u toho ani Jaroslav Bednář, jenž se na vítězství podílel přihrávkou na druhý a zároveň vítězný gól. Zkušený matador tak ukázal, že mu letos jde zatím lépe góly připravovat, než střílet. K devíti asistencím a jedné přesné trefě mohl přidat v prostřední třetině druhý gól, to by ho však nesměla ve vyložené šanci vychytat Kašíkova lapačka. I přesto měl po konci zápasu důvod k oslavám hradecký forvard.

Po dvou prohrách přišlo vydřené domácí vítězství nad Zlínem. Jak byste ho zhodnotil?
První dvacetiminutovka nebyla nic moc, pak jsme se rozehráli, začali se hýbat a donutili soupeře k faulům. V poslední třetině jsme se uspokojili a přestali hrát. Já ještě blbě vyhodil puk z pásma, soupeř snížil a byly to nervy až do konce.

V pětadvacáté minutě jste měl obrovskou šanci. Až videorozhodčí musel potvrdit, že se kotouč nedostal s rukavicí Kašíka za brankovou čáru. Jak jste tuto situaci viděl ze svého pohledu?
Byl jsem si v podstatě jistý, že košík lapačky byl za čárou, ale zřejmě nebyl. Už jsem asi starší a špatně vidím (usmívá se). Kamera ukázala, že to v bráně nebylo. Nicméně tohle se musí dávat, byla přede mnou prázdná brána, a to málem rozhodlo.

V Boleslavi jste nechtěně skóroval do vlastní brány, proti Zlínu jste byl u jediné trefy hostů. Nepronásleduje vás smůla? Místo toho, abyste dával góly soupeři, jste občas u obdržených gólů...
V Boleslavi to byla náhoda, v neděli to bylo špatně. Věděl jsem, že uprostřed je hodně sněhu a stejně jsem to zkoušel zvednout a vyhodit ven. To je školácká chyba. Moje góly? Ty přijdou, vždycky jsem je dával... Samozřejmě myslím na to, že mám zatím jen jeden, ale tady jde hlavně o to, aby se vyhrávalo. Jako celek se špatně dostáváme do šancí, a tudíž máme gólů málo. Ale branky přijdou, já o tom vím.

Ceníte si vítězství o to víc, že pro vás bylo posledních pět minut hodně náročných?
Ano, ceníme. Musíme si z toho vzít pozitivní věci. Moc jich tam nebylo, ale stejně se musíme od něčeho odrazit. Hra pořád není tam, kde by měla být, stále je na čem pracovat. Je to další krok dopředu a uvidí se, jak jsme se z toho poučili a co jsme si vzali.

V čase 26:13 vedeme 2:0! Ve dvojnásobné přesilovce dostal rychlý puk od Jaroslava Bednáře ADAM #COURCHAINE, který ho ihned poslal do brány.

Posted by Mountfield HK on 11. říjen 2015

Ondřej Kacetl se po delší době postavil znovu do brány. Co říkáte na jeho výkon?
Že se mu bude dařit, jsem mu říkal už ráno. Každý den chodím s klukama na gólmanské tréninky a věděl jsem, že je nabitý energií a je připravený a natěšený. Vždycky se snažím vymyslet nějakou kravinu, nějak kluky překvapit a většinou mi to vychází. Říkal jsem i trenérovi Robertovi (Horynovi), že z něj energie sálala. Vůbec jsem o něm nepochyboval.

Trochu to vypadá, že si stále hledáte pozici v týmu. V lajnách to asi není ještě úplně to, co byste si představoval, že?
To není o mně! Je to o tom, aby mužstvo hrálo. Nepřišel jsem sem, aby se něco točilo kolem mě. Snažím se hrát aspoň v obraně, proti Zlínu jsem toho hodně nabruslil dozadu. Ono se to rozjede. Je to dlouhý proces a přeci jenom je to tady úplně jiný hokej. Já se musím přizpůsobit mužstvu a ne aby se mužstvo přizpůsobovalo mně.

Ze začátku sezóny jste měl problém se zády, teď to vypadá, že už jste v pořádku. Je to tak?
Záda jsou už dobrá, pořád ale cvičím. Máme výborného fyzioterapeuta, který mi ukázal, jak s tím manipulovat a ještě mám specialistu, který se věnuje nervové soustavě. Díky těmhle dvěma lidem se to během měsíce hodně zlepšilo.