Tiskové zprávy
čt 15.10.2015 | Jan Vavřina

Mountfield HK hlásí čerstvou posilu do útoku – z Komety přichází Antonín Honejsek

Útočné řady A-týmu hokejového klubu Mountfield HK, a.s. se právě rozšířily o nového hráče. Z Komety Brno přichází pod Bílou věž třiadvacetiletý útočník Antonín Honejsek, a to na hostování do konce sezóny s možností hradeckého hokejového klubu uplatnit opční právo a získat jej na přestup.

Důvody příchodu prostějovského rodáka na východ Čech komentuje generální manažer klubu Aleš Kmoníček. „Tonda je šikovný, technicky i bruslařsky vyspělý útočník, který má zároveň čich na brankové situace. Chceme, aby byl součástí střední generace, která by měla omladit kádr na další sezóny. Zároveň s jeho příchodem vzroste zdravá konkurence v týmu, je to další kvalitní hráč do sestavy a je na trenérech, aby ho do ní zapracovali,“ říká Aleš Kmoníček s tím, že teprve ve středu byly dotaženy všechny legislativní náležitosti.

Hráč se zkušenostmi z mládežnické i seniorské reprezentace přichází do kádru Mountfieldu na hostování do konce sezóny s tím, že je na něj možné uplatnit opční právo a získat jej na přestup. „Primárním důvodem, proč přichází Tonda do Hradce touto formou, je určitá koncepčnost, kdy si Tonda vyzkouší Hradec a my Tondu s tím, že pokud bude vše fungovat, nebude problém domluvit se na další spolupráci,“ pokračuje generální manažer.

„Týmy se obvykle přebudovávají po konci sezóny, když se ale naskytla tato možnost, rozhodli jsme se ji využít a Tondu angažovat. Jsme rádi, že se nám to právě nyní podařilo. V nejbližších letech se nevyhneme generační obměně, Antonín se nám jeví v tomto směru jako velmi vhodný hráč,“ dodává závěrem generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček.

Profil Antonína Honejska

Antonín Honejsek je hráčem ročníku 1991, který se narodil v Prostějově. Do velkého hokeje nakoukl ve Zlíně, se kterým získal v sezóně 2012/13 stříbrnou medaili, o rok později slavil dokonce mistrovský titul. Ještě předtím si vyzkoušel severoamerickou WHL, kde odehrál dva ročníky za Moose Jaw Warriors. V mládežnických letech prošel všemi reprezentačními výběry, startoval na mistrovství světa do osmnácti i dvaceti let, později zaznamenal starty také za seniorskou reprezentaci.

Po mistrovské sezóně 2013/14, kdy si v 62 zápasech připsal 36 bodů (22+14), odešel do Finska, ještě v průběhu ročníku 2014/15 se ale vrátil do Čech a upsal se brněnské Kometě. S tou získal bronz a zkompletoval si tak medailovou sadu z tuzemské nejvyšší soutěže. Další extraligové starty, kterých má nyní na kontě 211, přidá v dresu hradeckého Mountfieldu.

Statistiky Antonína Honejska

Foto: HC Kometa Brno