Tiskové zprávy
čt 14.4.2016 | Jan Vavřina

Mountfield HK povedou v nové sezóně Václav Sýkora a Tomáš Martinec

Hokejový klub Mountfield HK povede v extraligovém ročníku 2016/17 z pozice hlavního trenéra Václav Sýkora, který bude mít rozhodující pravomoci a kompetence. Jeho asistentem bude Tomáš Martinec. V tuto chvíli však probíhají další jednání ohledně možnosti posílit trenérský tým o dalšího spolupracovníka.

Trenérský štáb spolu se sportovním manažerem a generálním manažerem v tuto chvíli pracují na podobě hráčského kádru, tedy příchodech a odchodech. Konkrétní návrhy budou prodiskutovány na zasedání představenstva klubu, které proběhne ke konci příštího týdne. Následně budou fanoušci informováni o složení realizačního týmu i odchodech hráčů z mužstva. Příchody nových hráčů budou zveřejněny 1. května 2016.

K událostem posledních dní se vyjadřuje generální manažer klubu Aleš Kmoníček. „Zveřejnění jména trenéra se nám o něco protáhlo, jelikož jsme si chtěli ujasnit a ujednotit pohled na sportovní stránku, tj. na práci trenérského štábu, na odchody a příchody hráčů a také na spolupráci sportovního manažera a trenérů. Ve čtvrtek jsme tedy podepsali s Václavem Sýkorou smlouvu. Trenér Sýkora si k sobě vybral Tomáše Martince a rád by měl k dispozici ještě jednoho spolupracovníka. Na tom postupně pracujeme a uvidíme, zda a kdy se nám to podaří zrealizovat,“ říká Aleš Kmoníček.

Profil Václava Sýkory

Václav Sýkora se narodil 24. října 1952 v Kladně, kde hokejově vyrostl a v seniorské kategorii strávil 14 úspěšných sezón mezi lety 1971 a 1986. Se svým mateřským klubem získal coby hráč 5 mistrovských titulů, vedl ho jako kapitán. Po následném angažmá v Itálii a ukončení úspěšné kariéry se československý reprezentant dal na dráhu trenéra, poprvé se na lavičku postavil v sezóně 1988/89 právě v Kladně.

Během trenérské kariéry, která trvá již 27 let, působil v České republice a ve Finsku, poslední roky pak v KHL. Extraligový titul získal v sezóně 2001/02 se Spartou Praha, v ročníku 2009/10 s Pardubicemi. Po zisku druhého titulu odešel do ruského Petrohradu, po krátkém angažmá v Chomutově a Spartě se do KHL vrátil, a to jako asistent do Lva Praha. S ním získal v sezóně 2013/14 skvělé stříbro.

Po skončení Lva Praha v KHL tento zkušený kouč v největší evropské soutěži pokračoval, a to v Čerepovci jako konzultant, později se stal hlavním koučem. Mezí tím byl na mistrovství světa 2015 v Praze a Ostravě poradcem finského výběru. V ruském Čerepovci skončil v říjnu 2015, v únoru 2016 se přesunul do Hradce Králové, kde plnil roli asistenta-konzultanta. Pro sezónu 2016/17 se stal hlavním trenérem Mountfieldu HK.

Profil Tomáše Martince

Je rodákem z Hradce Králové ze 4. září 1973. Ve svém rodném městě hokejově vyrostl a vstoupil do velkého hokeje. V sezóně 1993/94 odehrál za Stadion historicky první extraligový ročník pod Bílou věží, po pádu východočeské metropole do nižší soutěže přestoupil do Olomouce. V extralize působil v různých klubech dalších dvanáct sezón, mezi nimiž se ještě jednou vrátil do svého klubu, a to v sezóně 2004/05. Poté co zanechal aktivní kariéry, vrhl se v Hradci Králové na trenérskou dráhu.

Nejprve vedl coby asistent trenéra starší dorost, poté dostal na starost jako hlavní kouč dorost mladší, a hned se mu podařil nečekaný úspěch – své svěřence dovedl v sezóně 2013/14 až na mistrovství republiky, kde Královští lvi slavili republikový titul. Stejný kousek se mu povedl i v ročníku následujícím, Hradec slavil obhajobu titulu. Už během těchto dvou sezón byl v klubu Mountfield HK při ruce Peteru Draisaitlovi, před sezónou 2015/16 se stal prvním asistentem A-týmu. Zároveň působí na pozici šéftrenéra sportovního centra mládeže a asistenta generálního manažera klubu Mountfield HK.