Tiskové zprávy
út 5.2.2019 | Klub

Mountfield HK se dál zabývá incidenty z derby

Disciplinární komise ELH ve čtvrtek 31. ledna 2019 zveřejnila rozhodnutí (celý text) ve věci nesportovního chování některých hradeckých příznivců během utkání 39. kola mezi týmy Mountfield HK a HC Dynamo Pardubice. Hradecký hokejový klub byl potrestán pokutou v celkové výši 190 tis. Kč a podmínečným uzavřením části stadionu na dvě soutěžní utkání. Vedení klubu na základě této skutečnosti učinilo další kroky.

Mountfield HK se celou záležitostí od začátku intenzivně zabývá a učinil nezbytná opatření, která postupně realizuje. Co se týče samotných incidentů, aktuálně se podařilo vyřešit dva z nich, v případě třetího probíhá šetření.

Obě osoby, které fyzicky napadly hlavního trenéra hostujícího týmu, se vedení klubu samy přihlásily, při řešení případu spolupracovaly, zúčastnily se konstruktivního jednání a rovněž uhradily pokutu, kterou klub za tento incident dostal. I přes tyto skutečnosti platí předchozí rozhodnutí klubu, tzn. jejich zákaz vstupu na domácí zápasy Hradce Králové do konce aktuálního ročníku a podmínečný zákaz vstupu na domácí zápasy v příští sezóně.

Po zmíněném utkání byl jednou osobou u sky-boxu verbálně napaden generální manažer hostujícího klubu. Výtržník byl identifikován a záležitost předána k dalšímu šetření Policii České republiky. Ze strany Mountfieldu HK mu byl podmínečně zakázán vstup na domácí zápasy Hradce Králové v právě probíhajícím ročníku.

Pokud jde o vhazování kelímků a jiných předmětů na aktéry zápasu, byly identifikovány dvě osoby, které tak činily, a klub usilovně pracuje na vypátrání totožnosti třetí. Také po těchto výtržnících bude vedení klubu vymáhat náhradu škody, tzn. pokutu, která mu byla za tento přestupek udělena.

Události posledních dní komentuje generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček: „V návaznosti na naše prohlášení bezprostředně po posledním derby jsme společně s pořadatelskou službou a Policií ČR již vyřešili dva incidenty, za což jsem osobně velmi rád. V případě incidentu dvou fanoušků a trenéra Lubiny je potřeba říct, že oba fanoušci se ke svému prohřešku postavili čelem, vysvětlili svoje počínání, uznali chybu a obratem pokutu zaplatili. Naše předchozí vyjádření ale i tak platí a oba mají zákaz vstupu na stadion. Věřím, že v krátké době dořešíme také vhazování předmětů na trenéra hostujícího týmu ve stejném utkání, jelikož podklady pro šetření máme. Pokud jde o naše další opatření, zesílili jsme pořadatelskou službu, která se věnuje hostujícím realizačním týmům. Pracujeme také na dalším posílení kamerového systému a specializované firmě jsme zadali k vypracování možnosti úpravy koridoru vedoucího na střídačku hostů a od tunelu na ledovou plochu.“