Aktuální zprávy z klubu
st 18.7.2018 | Redakce

Mountfield HK si po roce opět polepšil, mezi evropskými kluby mu patří 17. příčka

Východočeši figurují mezi dvacítkou nejlepších evropských celků! Alespoň to vyplývá z letošního žebříčku, který každoročně sestavuje renomovaný francouzský server passionhockey.com. Hradec si, stejně jako loni či předloni, zase o něco polepšil a obsadil 17. pozici. Nejlepším českým klubem je šestá Kometa, do TOP 250 se vešlo celkem sedmadvacet tuzemských zástupců.

Lvi dokázali v extraligovém měřítku zopakovat postup do semifinále, v tom evropském však výrazně stoupli v ceně. Poté, co předloni obsadili 38. pozici a loni 26., se letos probojovali i do první dvacítky. Celková 17. příčka je v tradičním žebříčku passionhockey.com hradeckým historickým maximem. Co se dalších českých klubů týče, nejvýše skončily na šestém místě Kometa, na 12. Plzeň a na 13. Třinec, do první padesátky se dále vešly ještě 35. Vítkovice, 48. Liberec a 50. Pardubice.

Pomyslné zlato bere SKA Petrohrad, tedy vítěz Kontinentálního poháru KHL (obdoba českého Prezidentského poháru). Druhou příčku obsadili finalisté posledního ročníku Ligy mistrů Växjö Lakers, třetí stříbrní účastníci KHL z CSKA Moskva. Před Brňany se ještě vměstnala Kazaň, mistr KHL pro sezónu 2017/18, a Kärpät Oulu, poslední šampion Finska a rovněž jeden ze soupeřů svěřenců Tomáše Martince v letošní hokejové Lize mistrů.

A co nabídly ostatní země? Nejlepší švýcarský celek Bern urval osmé místo, Němce zastupuje devátý Mnichov a Kazachstán 55. Astana. O dvě příčky dále se umístil běloruský Minsk, 77. skončil čínský Kunlun (jenž rovněž startuje v KHL) a 84. bratislavský Slovan. Z dalších ještě zmiňme 88. Dinamo Riga, 90. Salcburk a 104. italské Bolzano. Zapomenout se nesmí ani na další vyzyvatele Východočechů v LM – Norimberk zaznamenal 34. pozici, Rouen pak 145.