po 3.9.2018 | Petr Šatalík

Musíme dát i škaredé góly, pak si můžeme přihrávat do prázdné, ví Tomáš Vincour

Hradec nevstoupil do souboje s Rouenem špatně, hráči předváděli dobrý výkon, přesto první třetina skončila porážkou 0:1. Pak přišel důležitý okamžik na startu druhého dějství a zbytek početní výhody Lvů. Tomáš Vincour se postaral o ne příliš krásnou, ale velice důležitou branku, která nakopla Východočechy k obratu duelu a zisku prvních bodů v Champions Hockey League.

Jaký podle vás zápas s Rouenem byl?
Těžký. Myslím, že soupeř hrál dobře. Trochu zbytečně jsme mu umožnili vrátit se do utkání, ale podržel nás brankář a my bojovali až do konce o vítězství.

Na začátku druhé třetiny jste zavelel k obratu v duelu, když jste dal gól z předbrankového prostoru. Je ta vaše typická pozice?
Ne, to pouze vyplynulo ze situace. Stál jsem před bránou a pouze prostrčil puk do sítě, o tom to celé bylo. Pak jsme skórovali znovu, ale měli jsme i další šance, mohli jsme přidat další branky, ale i tak to pro nás nebylo snadné utkání.

V závěru nás Brandon a kluci v oslabení podrželi

Trochu to vypadá, že v mužstvu přežívá duch z loňského play off, znovu v každém zápase inkasuje jako první, vnímáte to?
Samozřejmě, chceme být tím týmem, který vede. V zápase s Norimberkem jsme zaslouženě prohrávali, protože tam z naší strany nebyl pohyb, nebyli jsme nachystaní, nevytvářeli jsme si šance, nedrželi se systému. Tentokrát to ale bylo úplně naopak, hráli jsme svou hru, to, co jsme chtěli. Co se týče zakončení, když to nejde hezky, tak musíme dát i škaredé góly a pak si můžeme nahrávat do prázdné. Myslím, že výkon proti Rouenu i samotný začátek zápasu byl o hodně lepší. Na šance se musíme podívat, a když to nejde na krásu, tak se prostě v dnešní době dávají tyhle ošklivé branky, takže to tam musíme dotlačit.

Druhá třetina duel rozhodla. Nastoupili jste do ní parádně, říkali jste si před ní v kabině něco jiného než obvykle?
Ne, věděli jsme, že ještě budeme dohrávat přesilovku, a že musíme dát gól a smazat manko, protože jsme prohrávali. To se povedlo, dali jsme dva rychlé góly a zápas se pak odvíjel jinak. Ve třetí třetině jsme měli strašné štěstí, podržel nás Brandon a kluci, co chodí na oslabení, odehráli to výborně. Dostali jsme tam jen jednu branku, při všech těch trestných minutách... Kdyby jich nebylo, mohlo utkání vypadat úplně jinak.

Z odehraných zápasů si musíme vzít pozitiva a poučit se z chyb

Asi je to jisté varování do příštích soubojů, kde by se tolik vyloučení nemuselo vyplatit…
Určitě. Musíme si na to samozřejmě dát pozor, byl nastaven přísnější metr, ale s tím se musíme sžít. Tohle jsou situace, kdy nás vnímám jako mladší mužstvo, ale máme v týmu spoustu zkušených hráčů, kteří si už něčím prošli. I můj faul byl takový... zbytečně jsem oslabil tým. Ale jak jsem řekl, kluci to s Brandonem odbránili perfektně, takže skvělé oslabení. Ale musíme se na to podívat a faulů se vyvarovat.

Z prvních dvou utkání Champions Hockey League máte tři body, je to pro vás dost?
Jsme spokojení s tím, že jsme vyhráli s Rouenem. S tím, že jsme prohráli s Norimberkem, už to tak samozřejmě není. Z těch zápasů si musíme vzít pozitiva a držet se toho, co jsme dělali dobře a poučit se z toho, co jsme dělali špatně, co nám nešlo, proč jsme prohráli. Těch chyb se příště musíme vyvarovat, hokej je hra chyb, vždycky přijdou, ale člověk se jich musí snažit dělat co nejméně.

Jak se vám jinak daří víc se sžít s městem a týmem?
Už jsem tu zabydlený i s rodinou, vše je již takové ustálené. Teď už to půjde dál samo, už se tady vyznám a moc se nám tady líbí.