Ohlasy k zápasu
po 13.3.2017 | Lukáš Foff

Musíme do toho dostat víc emocí, chuti a srdce, nabádá Rastislav Dej

Hradec neprožil nejvydařenější start do čtvrtfinálové série a prohrál úvodní domácí zápas s Litvínovem 2:3. Rastislav Dej potvrzuje, že se soupeř dobře držel taktiky, kterou si na zápas přichystal a z hradecké strany tomu něco chybělo. V dalších utkáních musí podle hradeckého štírka Mountfield přidat na chuti, zlepšit přesilové hry a dostat do hry i srdce.

První zápas v sérii jde za Chemiky. Dostali jste se sice do vedení, ale to nakonec nestačilo…
Nemůžeme být spokojení. Sice jsme dali první gól, ale Litvínov srovnal a druhou třetinu jsme odehráli velmi špatně. Zápas se potom od toho odvíjel. Dostali jsme branku v naší přesilovce, což se nám poslední dobou stávalo. To musíme určitě vylepšit. I když to nebylo tolik vidět, tak jsme opravdu hodně chtěli. Musíme zlepšit bruslení, osobní souboje, hrát jednoduše a víc si pomáhat. Ve třetí třetině jsme to trochu změnili, ale už bylo pozdě. Další zápas musíme začít s větším nasazením a úplně jinak.

Jak se dalo očekávat, tak utkání bylo hodně svázané taktikou, že?
Myslím si, že to byla velká taktická bitva, zejména ze strany Litvínova, který zahrál velmi dobře. Bylo to o osobních soubojích a malých pomáháních si při nahozeních a podobně. Musíme zlepšit hlavně to nasazení. Neříkám, že jsme nechtěli, ale nebylo to tam příliš vidět.

Verva byla lepší v maličkostech, jako je blokování hráčů

Zdálo se vám, že Severočeši hráli více play off hokej než vy?
Nevím, jestli je to tím, že mají více zkušeností s play off, ale byli lepší a v těch maličkostech, jako je například blokování hráčů. My jsme se tam těžko dostávali a nemohli jsme se udržet v útočném pásmu na puku. Nevytvořili jsme si žádný souvislý tlak, což nám v jiných domácích zápasech šlo. Oni to hráli velmi dobře, zdvojovali se, někdy i ztrojovali a my si s tím nevěděli rady a měli jsme velké problémy. Naopak u nás v pásmu to Litvínov dobře držel, dostával na beky a následně před bránu. Patrik Rybár dobře zachytal a mohlo to být s námi ještě horší. V dalším zápase do toho musíme dostat více emocí, chuti a více srdce.

Bylo zásadní, že se soupeř nenechal vytáhnout z obrany a pořád si hrál to svoje?
Jak říkám, bylo to od nich skvěle takticky zvládnuté. Určitě se ani tolik nenadřeli jako my. Rychle posouvali puky a my jsme museli zvládat třicet metrů nahoru a poté zase zpět třeba dvakrát po sobě. Potom už chyběla síla v útočném pásmu.

V play off se nesmí stávat, že dostaneme tři góly po chybách

Všechny tři góly padly po velkých chybách… To asi hodně zamrzí, co?
Přesně tak. Nesmí se v play off stávat, že dostaneme tři góly po chybách. Měli tam navíc ještě nějaké náznaky brejků dva na jednoho, nebo tři na dva. Nesmíme takhle propadat a nevracet se. Doma bychom měli hrát od zadu a potom si vytvářet šance. Další věc, co musíme zlepšit, jsou samozřejmě přesilovky.

Byl třetí gól hostů hodně bolestivá rána pro psychiku týmu?
Já jsem stále věřil, že s tím zápasem můžeme něco udělat i po gólu na 1:3. Ten padl hodně nešťastně a nebylo to nic příjemného. Času už moc nezbývalo, i když dvacet vteřin před koncem padl gól naděje. Power-play jsme trénovali, ale bohužel srovnat se už nepovedlo.

Je to velká komplikace v plánech, že první souboj vyzněl lépe pro Vervu?
Nevnímám to jako komplikaci. Prohrálo se, ale musíme to hodit za hlavu. Další zápas musíme urvat my. Je škoda, že jsme nezvítězili, ale hraje se na čtyři vítězná utkání, takže je ještě spousta času na to, abychom to napravili.