Ohlasy k zápasu
pá 1.11.2019 | Adam Kodet, Klára Petrásková | Foto: Ronald Hansel

Musíme se víc cpát před bránu, ví po prohře v Plzni Richard Nedomlel

Hradečtí hokejisté ani na osmý pokus nedobyli hradby plzeňského hokejového svatostánku a po dvou triumfech si připsali osmou letošní porážku. Jejich katem se stal Luboš Rob, který zapsal tři kanadské body, a hlavně jeho zásluhou dokázala Škodovka otočit slibně rozjetý zápas z pohledu Lvů. Na ledě se poprvé s novým módním doplňkem v podobě zelené helmy za vítězství v říjnovém Radegast Indexu představil Richard Nedomlel, ani on ale nedokázal znepříjemnit Západočechům efektivní koncovku.

Řízný bek byl po prohraném utkání ve městě na soutoku čtyř řek viditelně zklamaný. „Jsou lepší zápasy, jsou horší zápasy, tentokrát to bohužel nevyšlo. Do zápasu jsme vstoupili dobře, škoda, že jsme to nedotáhli do vítězného konce,“ připomíná fakt, že Hradec šel zásluhou Radka Smoleňáka jako první do vedení. O hubený náskok ale Lvi záhy přišli, postupně se začala vytrácet i naděje za jakýkoliv bodový zisk. „Snažili jsme se hrát náš hokej, ale bohužel nám to hlavně ve druhé třetině moc nevyšlo. Dostali jsme gól v oslabení, bohužel, takový je hokej,“ žehrá jablonecký rodák.

Člen druhého obranného páru zároveň odmítá, že by se na výkonu Mountfieldu jakkoliv podepsala černá série na stadionu, který od letoška nese název LOGSPEED CZ Aréna. „Myslím, že nás to neovlivnilo. Jsou to jen statistiky, na to se nesmíme koukat,“ má jasno. Co bylo tedy podle něj hlavním důvodem porážky? „Plzeň má výborného gólmana, my se musíme snažit víc cpát před bránu a dělat tam rozruch, aby neviděl. Je třeba dostat gólmana do nekomfortní zóny a pak tam něco spadne,“ hledá ingredience na ten správný recept ke skórování.

„U prvního gólu to byla moje chyba, tam ten puk vůbec neměl přijít.“

77 Richard Nedomlel (o vyrovnávací trefě Plzně)

Hradecký obr dále vysvětluje, v čem přesně spočívá síla plzeňské ofenzívy. „Jsou hodně brusliví a dobře hrají v útočné zóně. Hodně se tam kříží a je těžké je bránit,“ hodnotí výkon soupeře. Škodovka byla hlavně při gólech Luboše Roba hodně rychlá při přechodu do útoku, kdy dokázala hradeckou obranu doslova vyšachovat. „Jim stačí dvě dobré nahrávky, my jsme si to špatně pokryli, bohužel. U prvního gólu to byla moje chyba, tam ten puk vůbec neměl přijít,“ nehledá výmluvy a bere vinu na sebe.

Urostlý zadák dostal opět za úkol bránit největší hvězdu soupeře, kterou nebyl nikdo jiný než nejproduktivnější muž celé soutěže Milan Gulaš. „Je to těžké, má výbornou fazónu, padne mu tam cokoliv, na co sáhne. Hraje ve velké pohodě, není vůbec jednoduché proti němu hrát,“ uznává kvality plzeňského kapitána. Právě za obrannou činnost a obětavost si nejvyšší ze Lvů vybojoval zelenou helmu, kterou bude nosit celý listopad. „Snažím se hrát každý zápas naplno a je mi jedno, kdo stojí na druhé straně. Snažím se zkrátka dělat svou práci,“ zůstává skromný.

Při takovém herním stylu je jasné, že hráč utrží nespočet ran. I proto se po zápase hráči s bohatými zkušenostmi ze zámoří zračil ve tváři pořádný krvavý šrám. „Dostal jsem hokejkou, ale to k tomu patří. Zaleduju to a jedu dál,“ usmívá se. Po nezdaru na západě Čech čeká na Mountfield před reprezentační přestávkou ještě důležitější mač. V neděli totiž zavítá do ČPP Arény pardubické Dynamo. „Musíme to hned v autobuse hodit za hlavu, soustředit se na neděli a vyhrát derby,“ burcuje Richard Nedomlel.