Rozhovory
st 26.3.2014 | Jan Vavřina

Musíme se vrátit k tomu, co jsme hráli doma, káže Vladimír Škoda

Čtvrtfinálová série mezi Hradcem Králové a Zlínem se ve středu přestěhovala zpět na Zimní stadion Luďka Čajky. Na něm se hrálo veledůležité utkání, ve kterém domácí překvapení v brance Tomáš Štůrala vymazalo hradecké střelce, a Mountfield tak po prohře 0:4 na vytoužený mečbol nedosáhl. Východočeši však nepovedené utkání hodí za hlavu a připraví se na další boj, který je čeká v pátek na domácím ledě.

Co bylo rozhodujícím momentem pátého zápasu?
Že jsme nedali první gól, na který jsme měli šance. První střídání naší pětky mohlo skončit gólem a kdyby to tak bylo, mohl to být úplně jiný zápas.

Myslíte, že vám uškodila první dlouhá nevyužitá přesilovka? Byl to rozhodující moment utkání?
Rozhodujícím okamžikem bylo, že dali první gól a my nedali žádný. My ale chceme hrát za každého stavu, už během sezóny jsme se přesvědčili o tom, že to umíme otáčet. Sice v sérii prohráváme 2:3, ale jedeme domů a tam chceme vyhrát.

Nevykolejila vás trošku právě ta přesilovka?
Myslím, že nás nevykolejilo nic. Jen jsme na začátku neproměnili šance, když jsme měli tlak. Zlín se z toho oklepal a pak dal gól.

Co bylo hlavním důvodem, že jste se nedokázali prosadit?
Prostě nám to tam nepadlo. Kdybychom dali první gól, tak to bylo úplně jiné.

Byl hlavní příčinou gólman Štůrala, nebo váš slabý důraz do brány?
Hodně to tam skákalo, neodráželo se to na naše hokejky. Musíme to zlomit v příštím zápase, tam to bude důležité.

Překvapilo vás, že nastoupil do branky právě Tomáš Štůrala?
Na to my se nedíváme. Ať dají do branky kohokoliv, tak jsme na to připraveni a chceme dát gól. Je jedno, kdo tam je. My na to nekoukáme, protože hrajeme svoji hru.

Zlín vypadal na začátku hodně nervózně, měl asi pět zakázaných uvolnění.
První minuty jich tam bylo opravdu hodně. Asi věděli, co mají hrát, protože potom se zvedli a hráli dobře. My se musíme poučit a jít do dalšího zápasu s čistou hlavou.

Čím to, že se vám tentokrát nedařily přesilovky, ve kterých jste si nevypracovali téměř žádnou velkou šanci?
Přesilovek bude v těchto zápasech hodně, je to vyhrocené. Kdo v nich dá góly, má větší šanci na úspěch, ale nemyslím si, že je to úplně rozhodující. Rozhodne to, jak tým bude držet při sobě a jak bude šlapat.

Jak moc v početních výhodách chyběl René Vydarený?
Renda určitě chybí, je to znát. Uvidíme, jak se bude cítit, třeba příští zápas naskočí. Je to na trenérech a na Rendovi.

Co změnit do pátečního utkání, abyste odvrátili zlínský mečbol?
Musíme hrát to, co jsme předváděli poslední zápas doma. Zápasy jsou hodně vyrovnané, vyhrocené a my musíme jít do všeho naplno. Jedině důrazem můžeme vítězství urvat.