HC ZUBR Přerov 

čtvrtek 2.8.2018 v 17:30HC ZUBR Přerov
Mountfield HK

Mountfield HK


Prodej permanentek
Musíme si vyčistit hlavy, velí po prohrách Slovinců na mistrovství Blaž Gregorc

Musíme si vyčistit hlavy, velí po prohrách Slovinců na mistrovství Blaž Gregorc

10.05.2017 | Lukáš Štěrovský, Jakub Borovský | Foto: IIHF

Hned několik zástupců má na probíhajícím mistrovství světa v ledním hokeji královéhradecký Mountfield. Jedním z nich je i Blaž Gregorc, který na postu obránce nastupuje ve slovinském reprezentačním výběru. Nejen dojmy z prozatím odehraných zápasů popisuje šikovný bek v rozhovoru.

Slovinsko nezažívá povedený vstup do šampionátu. Po úvodním utkání, ve kterém potrápilo Švýcary a padlo až po samostatných nájezdech, už bodovat nedokázalo. Náleží mu tak předposlední příčka skupiny B. „No jasně, že jsme čekali víc. Chceme bodovat každý zápas, ale to se nám povedlo jen proti Švýcarům. Budeme muset hrát trošku jinak, než jsme hráli dva poslední zápasy. Ty byly špatné,“ ví dobře Blaž Gregorc.

Naposledy musel hradecký bek spolu se svými spoluhráči skousnout vysokou prohru 1:5 s Norskem. „Už od začátku jsme hráli špatně. Nepovedlo se nám nic, nebyly tam emoce. Takhle to bylo po celý zápas a prohráli jsme,“ lituje obránce.

Slovinsko přitom už ve středu večer nastoupí proti dalšímu těžkému celku – Finům. Na čem bude do té doby pracovat? „Nevím, to je asi otázka na trenéry. Uvidíme, co bude. Musíme udělat analýzu hry ostatních týmů a musíme si nějak vyčistit hlavy, připravit se na další zápas,“ velí Blaž Gregorc.

Právě čtvrteční utkání pro něj bude mít speciální příchuť. Slovinci totiž nastoupí proti České republice. „V Česku jsem už čtyři roky, takže to bude trochu jiný zápas. Bude tam trochu více emocí. Zkusíme proti nim zabodovat,“ slibuje talentovaný zadák.

Lze nějak srovnat jeho působení v reprezentaci s klubovou sezónou? „To je úplně jiný mančaft, všechno je jiné. V Hradci jsme měli úspěch, byli jsme v semifinále. V reprezentaci jsme taky začali úspěšně, kvalifikovali jsme se na olympiádu. Teď musíme ještě vydržet ve skupině, ale je to úplně jiné než v Hradci,“ dodává Blaž Gregorc.

 
Servis
Facebook
Twitter
Mountfield HK, a.s. Komenského 1214/2
500 03 Hradec Králové
(Ukázat na mapě)
Telefon: 495 512 202
Mobil: 731 501 927
Fax: 495 512 202
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Web: www.mountfieldhk.cz

Spřátelené kluby

FC Hradec Králové Hradecké Lvice