Preview k zápasu
ne 18.3.2018 | Lukáš Foff

Napínavá čtvrtfinálová série pokračuje na severu Čech v pondělí od 17:20

Poprvé se Mountfieldu HK povedlo, že ve čtvrtfinále vede po prvních dvou zápasech 2:0. To je však pouze dílčí úspěch, na který je potřeba navázat. Nejlépe už v Liberci, kde se ale Lvům dlouhodobě nedaří. Od roku 2013 v Home Credit Areně ještě nevyhráli, ale lepší příležitost pro zlomení této negativní série než play off si lze těžko představit. Pondělí zápas na ledě Bílých Tygrů startuje v 17:20.

Bílí Tygři Liberec – Mountfield HK, pondělí od 17:20: ON-LINE

Čtvrtfinálová série šelem má za sebou dvě utkání hraná pod Bílou věží a obě dopadla lépe pro domácí Lvy. Duely ale byly extrémně vyrovnané a rozhodovaly nejmenší drobnosti, což potvrzuje také jeden z trenérů – Tomáš Martinec. „Oba zápasy byly hodně vyrovnané, byla to spíš velká bitva než krásný hokej. V prvním utkání jsme byli, myslím si, o trošičku lepší, ve druhém měl navrch zase Liberec. Jsme moc rádi, že se nám podařilo oba zápasy vyhrát, s vedením 2:0 panuje velká spokojenost,“ dodává asistent hlavního trenéra Mountfieldu HK.

Zejména druhý zápas byl pro Východočechy velmi těžký. Od 6. minuty totiž prohrávali a liberecká obrana odmítala povolit. Trenéři tedy promíchali formace a nakonec obranu celku zpod Ještědu prolomil přesilovkovou ranou Lukáš Cingel. „Druhý zápas se pro nás nevyvíjel dobře, dostali jsme gól a dlouho prohrávali. Úplně se nám nedařilo předvádět hru, kterou jsme chtěli, soupeř hrál velmi dobře. Proto jsme se rozhodli udělat drobné změny v sestavě a jsme rádi, že možná i to pomohlo k obratu. Uvidíme, jaký bude v pondělí zdravotní stav hráčů, i to může promluvit do sestavy,“ poodkrývá uvažování trenérů čtyřiačtyřicetiletý kouč.

Liberec kousal už v ČPP Aréně, ale na domácím ledě se dá očekávat ještě lepší výkon Severočechů. Už během základní části totiž patřil na svém ledě k nejlepším celkům soutěže a navíc se v Home Credit Areně Mountfieldu vůbec nedaří. „Liberec hraje v této sezóně doma daleko líp než venku, dokazují to i statistiky. Určitě nás nečeká nic lehkého. Nemůžeme ale řešit, jestli hrajeme doma nebo venku, musíme se připravit na to, že to bude těžký zápas. Teď se soustředíme na pondělní utkání, to budeme chtít vyhrát. Dál se zatím vůbec nekoukáme,“ uzavírá mimo jiné i šéftrenér hradecké mládeže Tomáš Martinec.

První dva duely se rozhodovaly až v samotném závěru

kolodatumdomácíhosté
ČF1 čt 15.3.2018 Mountfield HK Liberec 3:2p (1:1, 1:1, 0:0 – 1:0)
ČF2 pá 16.3.2018 Mountfield HK Liberec 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Úvodní dvě střetnutí se rozhodovala až v samotném závěru. V obou zápasech šel jako první do vedení po hradeckých chybách Liberec. Ve čtvrtečním duelu ale velmi rychle uklidnil Mountfield Petr Koukal a srovnal na 1:1. V základní hrací době pak padlo ještě po jedné brance na obou stranách a prodloužení rozsekl až šťastným gólem po odrazu od Šmídovy brusle Lukáš Vopelka.

Druhý mač měli Tygři pod kontrolou takřka celou dobu, ale rozhodlo vyloučení Jana Ordoše v 51. minutě. Z následné přesilovky se totiž trefil přesně pod Willovy betony Lukáš Cingel a skóre otočil necelé tři minuty před koncem krásným bekhendovým blafákem Radek Smoleňák. Definitivní tečku v přesilovce pět na tři přidal ještě Jaroslav Bednář.

Vstupenky lze zakoupit online či v Home Credit Areně

Na pondělní utkání zbývají ještě lístky na stání, které lze zakoupit v omezené míře online přes TicketPro. Druhou možností je nákup vstupenek přímo na pokladně, která bude otevřena od 7:00 až do začátku samotného zápasu. Dorazte podpořit hradecké hokejisty na důležité třetí utkání!