Ohlasy k zápasu
čt 31.1.2013 | Sanny Muharem

Návrat na domácí led mu zhořkl. Je třeba se poučit, nabádá bek Lukáš Chmelíř

Všechny zápasy jsou pro Královské lvy v současné chvíli nesmírně důležité. Výjimku netvořil ani duel s Olomoucí, který však pro svěřence trenéra Jiřího Kučery nedopadl dobře. Domácí sice vedli, nakonec ale neberou ani bod. Do sestavy se po delší době v sobotu vrátil po zranění obránce Lukáš Chmelíř, ani on však porážce svého mančaftu nezabránil. „Dělali jsme zbytečné chyby směrem dozadu a chyběla nám zarputilost,“ myslí si nejlepší hráč utkání za domácí.

Hradec šel v úvodu utkání do vedení, nakonec to ale k ničemu nebylo. Střetnutí totiž opanovala Olomouc. „Dvě třetiny jsme hráli vyrovnanou partii, a to i přestože byla Olomouc o jeden malý krůček napřed. Poslední dvacetiminutovku jsme ale hrubě nezvládli,“ tvrdí obránce Lukáš Chmelíř. „Říkali jsme si, že do toho půjdeme po hlavě a zkusíme vyrovnat, nevím, co se stalo,“ smutně hledá příčiny neúspěchu proti suverénní Olomouci.

Hanáci přijeli do východočeské metropole v pohodě. V minulém kole sice prohráli na domácím ledě s Ústím, avšak stále si olomoucký výběr držel druhou příčku v prvoligové tabulce. Královští lvi jsou naopak pod tlakem, na dálku se totiž neustále přetahují o poslední postupovou příčku s Benátkami, což jim na sebedůvěře moc nepřidá.

„Na psychice se to rozhodně podepisuje, ta hraje velkou roli. Nemyslím si ale, že by to proti Olomouci bylo až tolik o hlavě. Prostě jsme udělali chyby, propadli a inkasovali,“ zmiňuje obránce s devatenáctkou na zádech. „Jedna věc je ta, že nedáme gól, tím spíš bychom měli hrát ale odzadu a pohlídat si hubený náskok,“ myslí si Chmelíř.

Olomoučtí hráči byli v zápase celkem třináctkrát za katrem pro nedovolený zákrok. Východočeši se sice dvakrát trefili, šancí ale měli více. „Na přesilovky se zaměřujeme, ale jak vidno, musíme ještě víc. Je třeba chodit před brankáře a hrát zarputile. Když už nepadne gól rovnou, musíme puk za brankovou čáru dotlačit jakýmkoliv způsobem,“ nabádá.

„V žádném případě nemůžeme dostat na domácím hřišti šest gólů. Olomouc je sice nahoře, ale stejně to nejde. Dvě třetiny jsme hráli takovým způsobem, kdy jsme měli na to potřebné body urvat, v té poslední části už ale nikoliv. Teď už se nedá nic dělat. Musíme se poučit a zápas hodit za hlavu,“ komentuje odehrané měření sil.

Devětadvacetiletý bek nějakou dobu v hradecké sestavě chyběl. Měl totiž problémy s rukou, což jej vyřadilo ze hry. Nyní už se ale vrátil zpět na ledovou plochu, kde se snaží zastavovat soupeřovy akce.

„Měl jsem zlomenou ruku, nějaké následky zde asi ještě budou. Trenéři ale chtějí, abych hrál, což já také. Snažím se podat stoprocentní výkon, to je pro mě hlavní. Teď už nesmíme brát ohled na to, zda nás něco bolí, je potřeba zatnout zuby a bojovat,“ myslí si Chmelíř.

Porážka s Jihomoravany značně zkomplikovala hradeckým hokejistům život. Benátky nad Jizerou jim totiž utekly již na rozdíl tří bodů, v rámci základní části se ještě odehraje šest duelů. „Chybí nám pár kol do konce a do play-off se prostě dostat musíme!“

Královéhradečtí se nejprve vydají v sobotu na led Šumperka, kde se žádnému týmu nehraje lehce. „Výkon, který předváděla Olomouc, můžeme očekávat i od Šumperka. Musíme si tedy rozebrat chyby a neopakovat je,“ konstatuje Lukáš Chmelíř.

Stěžejní ale bude pravděpodobně až ten další víkend. Hradec Králové pak zamíří na led svého nynějšího úhlavního soupeře – Benátek. Tam se pokusí urvat všechny body. „Bude to jeden z nejdůležitějších zápasů. Domnívám se ale, že i když tam vyhrajeme, budeme to muset potvrdit v těch dalších zápasech,“ uzavírá rozhovor navrátilec do hradecké sestavy.