Rozhovory
ne 26.2.2006 | Daniel Višňák

Nečekali jsme to tak těžké, v úterý musíme vyhrát, burcuje jihlavský Hodek

Čtvrtfinálová série mezi Hradcem Králové a Jihlavou je po čtyřech zápasech vyrovnaná 2:2 a to v táboře Dukly čekal asi málokdo. „Věděl jsem, že to bude těžké, ale takovýhle průběh jsme určitě nečekali,“ přiznal v útrobách hradeckého zimního stadionu po čtvrtém vzájemném utkání střelec dvou branek Jihlavy na hradeckém ledě Daniel Hodek.„Nemyslím si, že by byla Jihlava před sérií až tak velikým favoritem, oponuje hradecký kapitán Jaroslav Roubík. Už teď je tedy jasné, že se oba týmy představí ještě minimálně jednou před svým publikem, v Jihlavě se bude hrát v úterý a na východě Čech opět ve čtvrtek.

V pátém utkání musíme vyhrát, říká jihlavský Hodek
Ve čtvrtém vzájemném zápase se blýskl v jihlavském dresu zkušený útočník Daniel Hodek, jenž se trefil do černého hned dvakrát, nakonec ve třetí třetině mohl za stavu 3:2 pro domácí dovršit hattrick a vyrovnat tak na 3:3, jenže Tomáš Dušek ho v nájezdu vychytal. „Ke gólu mi chyběl kousek a taky troška štěstí, trefil jsem ho do ramene,“ smutnil Hodek. Série se tak vyrovnala na 2:2 a vše je tedy stále otevřené. „Série vypadá na to, že bude těžká, ale kdyby mi to někdo před jejím začátkem řekl, tak bych mu asi moc nevěřil,“ dodal jihlavský matador. „Věděl jsem, že to bude těžké, ale takovýhle průběh jsme určitě nečekali,“ pokračoval. V nedělním utkání se dokázala Jihlava vrátit parádně do zápasu a smazat dvoubrankový náskok Energetiků, ti ale nakonec přidali třetí vítězný gól a dokázali tak po zásluze zvítězit, protože téměř po celou dobu zápasu byli aktivnějším týmem. „Kdybychom dnes dali tři nebo čtyři branky, tak si myslím, že bychom v Hradci zvítězili i podruhé, hraje se ale dál, nedá se nic dělat,“ vrátil se k samotnému utkání Hodek. Jihlava dvakrát nezačala na východě Čech dobře, pokaždé inkasovala poměrně rychlou branku, v sobotu se z toho otřepala, o den později prakticky také, ale ten jeden gól ji v závěru nakonec chyběl. „Ze začátku hrajeme nezodpovědně, hlavně v obraně a z toho pak pramení chyby a góly v naší síti,“ ví moc dobře jihlavský útočník elitní první formace. „Do příštího zápasu musíme zlepšit hru v obraně, v pátém utkání chceme určitě vyhrát,“ ujišťuje všechny Hodek. „Zatím ztrátu sil necítíme, to bude až po sérii, musíme se na Hradec pořádně připravit a v úterý je doma prostě porazit,“ burcuje.

Hradecký kapitán děkuje zejména fanouškům a zve je v úterý do Jihlavy
Ve východočeském dresu se ujal role vůdce kapitán Jaroslav Roubík, ten jakoby uměl načasovat svou formu na pravý čas. Ze začátku sezóny se spíše trápil, pak ale šel výkonnostně výrazně nahoru zápas od zápasu a nyní je jednoznačným vůdcem hradeckého týmu. Ve čtyřech zápasech play-off s Jihlavou si připsal na svůj účet hned pět bodů, za tři branky a dvě přihrávky, v neděli otevřel skóre zápasu výstavní trefou pod horní tyč Suchanovy branky. „Snažíme se na Jihlavu pokaždé dobře nastoupit a co nejvíce střílet a vstřelit gól,“ říká. „Nemyslím si, že by byla Jihlava před sérií až tak velikým favoritem, ty zápasy jsou vyrovnané, stejně tak jako byly v základní části, my chceme sérii zvládnout a vyhrát ji,“ pravil do televizních kamer České Televize po vítězném čtvrtém utkání. V domácích zápasech si našla cestu na hradecký zimní stadión také pokaždé velmi solidní návštěva, která přesahovala 3000 fandících Hradečáků. „Nám pomáhá, když hrajeme před více diváky, ty jsou v play-off naším šestým hráčem, chtěl bych jim moc poděkovat za dnešní a včerejší podporu, byli skvělí, stejně tak jako v Jihlavě,“ děkoval hradeckým fandům kapitán Energetiků. Ten moc dobře ví, jak důležité bude úterní utkání na jihlavské půdě. „Bude to asi nejtěžší zápas, pro oba týmy hodně důležitý. My v něm chceme vyhrát a věříme, že za námi do Jihlavy přijedou i fanoušci, minule byli vážně skvělí a hodně nám v těžkých okamžicích pomohli,“ uzavřel.

Pokud chcete i vy jet podpořit tým Energetiků k 5. utkání čtvrtfinále, máte tak možnost. FanClub HC VČE Hradec Králové pořádá na tento zápas autobusový zájezd, jeho cena je 120 Kč, odjezd je pak v úterý ve 14:30 od hradeckého ZS. Více informací o úterním výjezdu získáte na tel.č. 777 / 735 697 u p. Urminského, předsedy FC. Šestý vzájemný zápas se pak odehraje v Hradci Králové ve čtvrtek od 18:00 a kdyby ani v něm nepadlo rozhodnutí o vítězi čtvrtfinálové série hrané na čtyři vítězná utkání, hrál by se hned v pátek v Jihlavě sedmý duel od 17:30, z něhož by definitivně vzešel celkový vítěz.

Jestli máte televizní kanál ČT4, můžete na něm ve středu sledovat záznam z nedělního utkání včetně rozhovoru s manažery, trenéry a hráči obou týmů.