Rozhovory
ne 13.10.2013 | Ondřej Novotný

Neskutečné sci-fi! Dojeli jsme to na vítězné vlně, raduje se zabiják Lukáš Květoň

Zázraky se dějí! Hradečtí fanoušci na jeden takový čekali do dvanáctého kola, kdy jejich hokejisté převedli pod Ještědem nevídaný obrat ze stavu 6:2 až na 6:7 v prodloužení. Už vyrovnání v poslední minutě bylo famózním počinem, pak navíc v nastaveném čase znovu úřadoval Lukáš Květoň. V předchozím kole zařídil vítězný gól na ledě Chomutova, teď to samé zopakoval v Liberci!

Lukáši, vypadá to, že se z vás stává zabiják hradeckého mužstva. Za víkend jste sestřelil už druhého soupeře…
Ne, to ne. Teď mně to tam dvakrát spadlo, a já jsem za to rád. Vždycky jsou důležité body. Bylo to neskutečné sci-fi, zaplať pánbůh, že jsme nakonec vyhráli!

Výkon Hradce v úvodu zápasu byl všelijaký, ale rozhodně ne dobrý. Co se tam dělo?
Ten vstup byl hrozný. Plný neskutečně laciných chyb, nevyhazování puku… Někdy se to může stát, ale zrovna venku a proti takovému soupeři? Nakonec jsme ale to čtyřbrankové manko stáhli a ukázali, že mužstvo má charakter a je v něm obrovská síla.

Křičel na vás trenér po první třetině?
To ne, řekli jsme si, že musíme napadat a bruslit. To se změnilo, a jak říkám – solidní obrat.

A co přesně jste si v kabině tedy řekli?
Že to musíme stáhnout. Strašně důležitý byl gól Vládi Škody na 6:4 před koncem druhé třetiny. Potom byl Liberec takový labilní a nakonec to dopadlo tak, že jsme v šesti bez brankáře dali vyrovnávací branku. A pak? Dojeli jsme to na vítězné vlně.

Přitom by se zdálo, že se vám letos boduje snadno i na hřištích silnějších soupeřů...
Ono se to lehce řekne, ale těžko koná. Jak říkám, zaplať pánbůh, že jsme urvali dva body. Měl jsem to v power-play do prázdné bekhendem a pak to Jarda Kudrna dal do tyčky. Naštěstí tam byl ještě Šimi (Jiří Šimánek) a zakončil. Dotlačili jsme to tam!

Čím to podle vás je, že se Liberci moc nedaří?
Oni mají silný mančaft dopředu, mají střelce a jsou dobří. Ale dozadu se jim moc nechce, moc jim to neklape. My jsme toho využili na sto procent!

Žádné stopy po zranění už necítite?
Už jsem v pohodě, bylo to jen takové menší svalové zranění.

Za senzačním obratem vás také v Liberci táhla velice početná skupina hradeckých fanoušků. Jak moc vám pomohli?
Bylo to znát, odvedli super práci. Fandili nám a nevzdali to, i když jsme prohrávali.

Po vaší desetizápasové bodové šňůře vás nyní čekají dvě velice těžká domácí střetnutí. Co od nich čekáte?
Čeká nás Sparta s Plzní, což jsou hodně těžcí soupeři. My ale jedeme na vítězné vlně a pořád bodujeme. Nikdo nechce prohrávat a všichni chtějí bodovat.