Ohlasy k zápasu
so 18.3.2017 | Lukáš Foff

Nesmíme si myslet, že to přijde samo, mluví o postupu do semifinále Rastislav Dej

Jaroslav Bednář pasem ze středního pásma našel rozjetého Rastislava Deje a ten neomylně zacílil. Gól vstřelil po měsíci a půl, ale schoval si ho na nejideálnější moment. Jeho trefa totiž znamenala třetí vítězství a přisoudila Mountfieldu hned tři mečboly na historicky první postup do semifinále play off. I přesto si ale hradecký forvard uvědomuje, že výkon nebyl ideální.

Povedlo se vám vstřelit rozhodující branku, jak se celá situace seběhla?
Bylo to v přesilovce, měl jsem rychlost a Bedýnka (Jaroslav Bednář) mi to tam dobře dal, takže mě bek nestíhal. Ta střela mi sedla a jsem za to hrozně rád. Už dlouho jsem gól nedal a konečně jsem taky pomohl týmu.

Dá se říct, že je tato střela vaším typickým zakončením?
Nevím, jestli typické, ale z této pozice už se to na bránu střílí. Navíc z takové rychlosti. Zkouším různé střely na vyrážečku i lapačku. Tentokrát to padlo na lapačku.

Sice nám nešly nohy, ale i takhle se dá vyhrát v play off

Litvínov měl velkou spoustu přesilovek, ale ani jednu nevyužil. Chystali jste se na ně nějak speciálně?
Všechny možné situace si prohlížíme na videu a chystáme se na ně. Víme, které hráče mají šikovné a jak to hrají. Připravili jsme se a oslabení zvládli velmi dobře. Celý zápas nebyl z naší strany optimální a je skvělé, že jsme se mohli alespoň na těch oslabeních chytit. Nešly nám nohy, Litvínov měl převahu a o to víc si musíme vážit, že jsme o gól zvítězili.

Předvedli jste zřejmě nejdefenzivnější výkon sezóny. Byly to taktické záměry?
Určitě ne. Chtěli jsme zápas odehrát stejně jako první venkovní duel, být aktivní, silní na puku v útočném pásmu a nechtěli jsme se pouze bránit. Víme, že se nám hraje lepší, když dostáváme jejich beky pod tlak a hrajeme víc s pukem. Získáváme tím sebevědomí. Nebylo to naším záměrem hrát takhle, ale teď už je to úplně jedno. Sice nám příliš nešly nohy, ale i takhle se dá vyhrát play off zápas. Je skvělé, když se to ubojuje i v situacích, kdy to herně tolik nejde.

📢 I dneska si mohl hradecký kotel čítající několik stovek hlav a pevných hlasivek užít pozápasové oslavy. A evidentně si je všichni příznivci Mountfieldu HK užívali. 🙂

Zveřejnil(a) Mountfield HK dne 18. březen 2017

Troufal jste si odhadnout, že do Litvínova pojedete pro dva body?
Netroufal. Člověk samozřejmě vždycky věří, ale my jsme se soustředili hlavně na ten první zápas. Povzbudilo nás vítězství v druhém domácím utkání, protože v tom prvním jsme asi spali. To nebyl vůbec play off výkon. Od té doby jsme si k tomu něco řekli a musíme jít dál. Povzbuzovat se, věřit si a začít hlavně u sebe. Fanoušci byli opět skvělý, obětovali tomu dva dny a vytvořili skvělou kulisu. Už se všichni těšíme na domácí zápas.

Všichni musí mít hlavy dole a makat od střídání ke střídání

Zdálo se vám, že při vás stálo ke konci i pověstné štěstíčko?
Určitě ano, ale to k tomu patří. Musím pochválit hlavně Patrika Rybára, který opět zachytal výtečně. Všichni hráči makali a dřeli, i když to nešlo a hokej je takový, že se dá vyhrát i tímto způsobem.

Uvědomujete si, že takhle blízko ještě Hradec k postupu do semifinále nebyl?
Dobré je, že jdeme od zápasu k zápasu. Je super, že jsme zvládli oba mače venku, ale musíme si toho vážit. Nesmíme si myslet, že to přijde samo a někdo rozhodne nebo něco takového. Všichni musí mít hlavy dole a šlapat od střídání ke střídání a od třetiny ke třetině. Jinak se tam nedostaneme.